Trzeciego marca b.r. w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’ w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel dla klas 6-8 przygotowany przez panie: Małgorzatę Świderską i Martynę Swaczynę, w którym brali udział uczniowie z klasy 4b, 6c i klas ósmych. Akademię uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. Agnieszki Jakubiak, natomiast dekorację sali przygotowała wraz z uczniami p. Anna Kempisty. W montażu słowno-muzycznym uczniowie przybliżyli sylwetki ,,żołnierzy wyklętych’’, m.in. Danuty Siedzikówny ,,Inki’’ i rotmistrza Witolda Pileckiego, którzy za miłość do Ojczyzny i gotowość do jej obrony zostali przez powojenną komunistyczną władzę skazani na pobyt w więzieniu, tortury, zafałszowany od początku do końca proces sądowy, zakończony obwieszczeniem wyroku śmierci za działalność antypaństwową i sprzeciwianie się władzy. Ich męczeńska śmierć nie poszła na marne, bo właśnie dzięki takim prawdziwym patriotom, gotowym walczyć za ukochany kraj do ostatniej kropli krwi, możemy dzisiaj żyć w wolnej i niepodległej Polsce. Na zakończenie ze sceny padają znamienne słowa - ,,Bo tak trzeba było!’’
Po apelu pani dyrektor Elżbieta Mariańska i opiekun konkursu pan Arkadiusz Parzych wręczyli dyplomy i nagrody dla uczniów z klasy 8d, laureatów X Szkolnego Konkursu Wiedzy o Witoldzie Pileckim.
Dorota Lipka
Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
- 14
Warszawska Syrenka - etap szkolny
2 marca odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas I-VI. Wszystkim wielbicielom literatury dziękujemy za uczestnictwo! Podziwiamy odwagę i ambicję. W wyniku eliminacji do kolejnego etapu przeszło 6 uczniów:
- w kategorii klas I - III pierwsze miejsce zajęła Malwina Swaczyna, drugie Alan Przastek, a trzecie Michalina Krupa.
- w kategorii klas IV - VI pierwsze miejsce przyznano Hannie Wożbińskiej, drugie Julii Serowieckiej, a trzecie Marii Martynowskiej.
Będą oni reprezentować naszą szkołę w etapie miejskim 13 marca. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Dzieje się w Ostrowi Maz.
Program obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostrowi Maz.
W ramach profilaktyki
Wspaniałych ferii
Spotkanie z prof. dr hab. Mariuszem Jędrzejko
Ostatnio w naszej szkole gościł prof. Mariusz Jędrzejko. Przeprowadził dla rodziców i nauczycieli szkolenie, które dotyczyło trudności emocjonalnych, zaburzeń lękowych, uzależnień behawioralnych dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Niekonwencjonalny sposób przeprowadzenia szkolenia spotkał się z entuzjastyczną reakcją odbiorców. Optymizm, momentami humorystyczny wydźwięk, a przede wszystkim konkretny i prosty przekaz sprawił, że rodzice i pedagodzy po wyjściu ze spotkania nie mieli wątpliwości co do swojej roli w wychowywaniu dzieci. Stawianie granic, trzymanie się zasad, konsekwencja i „wspólny front” rodziców jest kluczem do wychowawczego sukcesu. Niby takie oczywiste, a okazuje się, że trudne do wcielenia w życie. Uważamy, że taka forma szkoleniowa przynosi najlepsze efekty. Bardzo dziękujemy za przeprowadzone szkolenie!
Lekcja języka angielskiego: "Mr Wolf goes to London"
W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie kl.4-6 uczestniczyli w nietypowej lekcji języka angielskiego. Korzystając z nowoczesnych technologii informacyjnych przenieśliśmy się do teatru i obejrzeliśmy anglojęzycznych przedstawienie pod tytułem "Mr Wolf goes to London". Uczniowie mieli możliwość zetknąć się z żywym językiem oraz wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności językowe, wykonując zadania dołączone do spektaklu. Dziękujemy Dyrekcji za sfinansowanie tej inicjatywy i dbanie o rozwój naszych uczniów.
Spotkanie z prelegentem Instytutu Myśli Schumana
07.02.2023 r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań Jolanty Kibiłko oraz Małgorzaty Świderskiej uczestniczyła w spotkaniu z p. Krzysztofem Janowskim, związanym z Instytutem Myśli Schumana, w którym prowadzi on projekt budowania dobrego wizerunku Polski w Europie i na świecie. Temat spotkania brzmiał: Europa Schumana - dlaczego warto odkrywać wartości w życiu? Postać Roberta Schumana - wybitnego francuskiego polityka, męża stanu, dwukrotnego premiera Francji oraz ojca założyciela Wspólnoty Narodów Europy, która ostatecznie przerodziła się w Unię Europejską – stała się doskonałą inspiracją dla młodzieży, by w przyszłości mogła z chęcią i odwagą podejmować działalność zawodową w oparciu o dobre wartości, jak np. życzliwość, uczciwość, odpowiedzialność czy skłonność do pomocy bliźnim. Przekazane pokoleniom, nauczone i stosowane wartości tworzą bowiem nasz charakter. To od niego zależy, jakich dokonujemy wyborów, kim się otaczamy, jaki mamy stosunek do świata, jakie stawiamy sobie cele, a także co jest dla nas w życiu najważniejsze. Charakter, czyli wartości w działaniu, decydują o całym życiu człowieka.
Bezpieczne ferie
Dzieje się w Ostrowi Mazowieckiej
Muzeum Dom Rodziny Pileckich zaprasza
Konkurs filmowy
Lekcja online z Brembate di Sopra
25 stycznia odbyła się kolejna lekcja online z obserwatorium z włoskiego miasta Brembate di Sopra. Uczniowie klas ósmych wysłuchali ciekawej prelekcji na temat ukształtowania powierzchni Księżyca - szczególnie powstawania kraterów.Był to bardzo interesujący wykład o naturalnym satelicie Ziemi. Wspomniano również o misji Apollo oraz dokładnie omówiono strój kosmonauty. Była to także dla uczniów okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych, gdyż prelekcja była prowadzona w języku angielskim.
Małgorzata Świderska
Wywiadówka śródokresowa
2 lutego 2023 r. odbędą się wywiadówki w dwóch turach: g. 16.30 - 17.30 kl. 1 - 4 oraz 17.45 -18.45 kl. 5 - 8. Zebrania poprzedzi szkolenie, które będzie prowadził pan Mariusz Jędrzejko, doktor habilitowany, profesor uczelni, pedagog specjalny i społeczny, socjolog, dyrektor naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej, kierujący Ośrodkiem Wsparcia dla Dzieci i Dorosłych z Zaburzeniami i Uzależnieniami w Józefowie, twórca Fundacji Bonum Humanum.
31. Finał WOŚP
Szanowni Państwo!
Już w tę niedzielę zagra 31. Finał WOŚP. Wracamy do licytacji stacjonarnych, na które serdecznie zapraszamy!
Program:
Wielki Finał WOŚP, 29 stycznia 2023 r., MOSiR, ul. Trębickiego 10, Ostrów Mazowiecka
️ 8.00-16.00 Kwesta ulicami miasta
11.15 Ostrów Biega
12.00 Morsowanie w Stawie Miejskim przy MOSiR
17.00-20.00 Główne licytacje na hali MOSiR
20.15 Koncert Łukasza Drapały z zespołem
Dodatkowe licytacja online na grupie na Facebooku od 28 stycznia 2023 r. godz. 10.00 (sobota) - do 29 stycznia 2023 r. godz. 10.00 (niedziela)
Chcemy wygrać z sepsą!
Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Zagraj z nami i TY!
Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej i Fundacja Dzień Dobry
Zapisy do klasy I na rok szkolny 2023/2024
Rekrutacja do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej na rok szkolny 2023/2024 odbywa się w oparciu o Zarządzenie Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka:
Zarządzenie Burmistrza nr 5/2023 w sprawie rekrutacji
Przyjmowanie zgłoszeń do I klasy (dzieci obwodowe) - 01.03.2023 r. - 24.03.2023 r.
Zgłoszenie do I klasy 2023-2024
Rekrutacja dla dzieci spoza obwodu - 24.03.2023r. – 12.04.2023r.
Wniosek o przyjęcie do I kl. 2023-2024
Oświadczenia do rekrutacji 2023-2024
Ferie w mieście
Wielka historia w Ostrowi Mazowieckiej
26.01.2023 r. godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Ścieżki historii i tradycji" zatytułowane "Poszli nasi w bój...", podczas którego Andrzej Mierzwiński opowie o Powstaniu Styczniowym na Ziemi Ostrowskiej. Szczególne zaproszenie skierowane jest do uczniów klas IV-VIII.
Archiwum Aktualności