24 maja IV Kram dla Mam Środowiskowego Domu Samopomocy
Wycieczka do Torunia
10 maja klasy 4a i 4b wraz z p. Bożeną Krysińską, p. Ewą Puścian i p. Marleną Zadrożną podziwiały przepiękny Toruń. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zabytków i atrakcji Starego Miasta. W międzyczasie zawitaliśmy do domu Mikołaja Kopernika. Następnie oglądaliśmy ruiny zamku krzyżackiego. A na koniec, jak na Toruń przystało, wręcz wypadało udać się do piekarni Mistrza Bogumiła, aby upiec pierniczki.
52
233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
Maj - rocznica pięknych serc,
Maj - rocznica wielkich myśli.
7 maja świętowaliśmy w naszej szkole 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Klasy 4b oraz 6c zaprezentowały utwory oddające radosną atmosferę towarzyszącą naszym przodkom w okresie Sejmu Czteroletniego. Wiersze i scenka z życia rodziny pokazały również dumę oraz świadomość narodową współczesnych Polaków. Podniosły nastrój o optymistycznej wymowie został uzyskany dzięki muzyce w wersji instrumentalnej, wokalnej i tanecznej. Zebrani mogli też podziwiać prace wykonane na Szkolny Konkurs Plastyczno - Techniczny Orzeł Biały - Tradycja i Kreatywność.
10
Dzieje się w Ostrowi
Warsztaty językowe EuroWeek
W dniach 18-22 kwietnia 2024 roku grupa uczniów z klas 6. i 7. Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej wzięła udział w warsztatach językowych EuroWeek w Międzygórzu. Każdy dzień wypełniony był wieloma formami zajęć prowadzonymi przez wolontariuszy z różnych zakątków świata. Uczniowie poznali tańce z kolejnych krajów, tworzyli opowiadania, debatowali na zaproponowane tematy, tworzyli prezentacje, projekty, przedstawiali scenki parodiujące programy telewizyjne. Kursowicze brali udział w dyskusji z wolontariuszami, co było kolejną okazją do doskonalenia umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim, a także poznawania innych kultur. Młodzież miała możliwość przedstawić swoje umiejętności m.in. aktorskie, taneczne, literackie. Interaktywne warsztaty, gry symulacyjne i praktyczne ćwiczenia zapewniły uczestnikom obozu szkoleniowego wszechstronny rozwój. Nie zabrakło też czasu na spacer nad Wodospad Wilczki oraz zaporę wodną mieszczące się w Sudetach Wschodnich. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Wrocławia.
Just like Lisa from Philippines said: "Polish students are so intelligent" - we as their teachers agree!
Małgorzata Świderska, Ewa Puścian, Dorota Lipka.
220
Koncert
Wywiadówka
Zebrania z rodzicami w dn. 10.04.2024
Zebrania z rodzicami klas :
- klasy I-IV o g. 17.00 - spotkanie z wychowawcami w salach
- klasy V-VIII o g. 18.00 - spotkanie w salach lekcyjnych z wychowawcami
Dzieje się w Ostrowi
Życzenia wielkanocne
Wiosenne JOŁ SZOŁ
W końcu wiosna! Wszystko budzi się do życia - także społeczność uczniowska. Rekiny biznesu - nie tylko w biznesie, reaktywacja Spice Girls, sama Magda Gessler, szaleni naukowcy, sportowcy, czarodzieje i służba zdrowia - to tylko część gości, która zaszczyciła nas swoją obecnością w wiosennym konkursie talentów JOŁ SZOŁ!
10
VII Noc z Sowami
Konkurs fotograficzny
Informacje o Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia
Drodzy Rodzice!
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia
w Ostrowi Mazowieckiej, zlokalizowanej przy ul. Partyzantów 39 (budynek Szkoły Podstawowej nr 1). Państwa dzieci skorzystają z bezpłatnej edukacji muzycznej już od 1 września 2024 r. Rekrutację rozpoczniemy w kwietniu br.Nauka będzie odbywać się w dwóch trybach:
- sześcioletnim (dla dzieci w wieku 6-10 lat),
- czteroletnim ( dla dzieci w wieku 8-16 lat).
Zajęcia w szkole muzycznej zapewnią uczniom zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu muzyki oraz umiejętności gry na wybranym instrumencie. Zgodnie ze statutem szkoły mogą to być m.in.: akordeon, flet, wiolonczela, fortepian, gitara, klarnet, perkusja, saksofon, skrzypce, trąbka.
Z uwagi na specyfikę nauki w szkole muzycznej zajęcia będą realizowane w dwóch formach:
- indywidualnej (nauka gry na instrumentach),
- grupowej (zespół instrumentalny, chór oraz przedmioty ogólnomuzyczne np. rytmika, kształcenie słuchu).
Organem prowadzącym Samorządową Szkołę Muzyczną I stopnia jest Miasto Ostrów Mazowiecka, zaś nadzór pedagogiczny nad instytucją sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego poprzez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
Agnieszka Wróblewska
Wydział Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej
Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 29 679 54 59 lub 29 679 54 63.
Projekt o Polsce
Uczniowie klas 4b i 4c tworzyli projekty o Polsce. Celem zadania było przedstawienie mapy myśli, na której miały się znależć ludzie, miejsca, tradycje , symbole narodowe oraz ciekawostki związane z naszym krajem. A oto wyniki pracy.
Dzieje się w Ostrowi
Etap szkolny 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka
26 lutego odbył się etap szkolny 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Wzięło w nim udział 13 ochotników z klas I - VI. W kategorii klas I - III przyznano miejsca następującym osobom: I miejsce Wiktorowi Swaczynie z klasy 2a, II miejsce Malwinie Swaczynie z 3c, III miejsce Julianowi Żurkowi z 2a. Natomiast w kategorii klas IV - VI miejsca na podium zdobyły: I - Michalina Krupa z 4b, II - Kalina Waniewska z 5b, III - Zuzanna Podbielska z 4b. Brawo! Będą reprezentować naszą szkołę w etapie miejskim 18 marca. Trzymamy kciuki! Powodzenia!
Zapisy do szkoły muzycznej
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dzieje się w Ostrowi
Warsztaty krawieckie w Muzeum - Dom Rodziny Pileckich
Muzeum - Dom Rodziny Pileckich zaprasza do wzięcia udziału w projekcie krawieckim.
Warsztaty krawieckie i krawieckie opowieści. Projekt będzie się odbywał co dwa tygodnie w czwartki, zaczynamy 1.02, i obejmując terminy 15.02, 29.02, 14.03, 28.03, 11.04, 25.04, 9.05. Zajęcia początkowo będą odbywać się od 15:00-17:30. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany pory oraz ilości godzin w zależności od odzewu uczestników. W ramach projektu młodzież wykona po jednym kostiumie inspirowanym baśniami i postaciami z Bajarza Polskiego, używając do tego nowo poznanych metod szycia. Młodzież zapozna się z planowaniem projektu, dobieraniem materiałów i potrzebnych dodatków, mierzeniem, oraz procesem konstrukcji odzieży. Zapoznają się również z Bajarzem Polskim, jego powiązaniem z Witoldem Pileckim oraz kontekście w którym został wydany.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=711727171103608&id=100067989939528
Paulina Iwanowska
Starszy dokumentalista
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie