• Muzeum - Dom Rodziny Pileckich zaprasza!

• Zaproszenie do uczestnictwa w spotkaniu "Wiara w Powstaniu Warszawskim", które odbędzie się 6 października 2023 o godzinie 18.00  w Muzeum – Dom Rodziny Pileckich (ul. Warszawska 4).

• Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

• 9 września uczennice naszej szkoły wzięły udział w Narodowym Czytaniu "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Elżbieta Kloczkowska, Hanna Wożbińska z 5d, Zofia Skalik z 7c zaprezentowały się bardzo ładnie. Dziewczęta przygotowywały się pod czujnym okiem p. Doroty Pawłowskiej.

• Wywiadówka

• 13 września 2023r. (środa) odbędą się wywiadówki: godz.16.30 klasy I-IV, godz. 17.30 klasy V-VIII.

Spotkanie w salach lekcyjnych z wychowawcami:

IA- 18 -Martyna Skwierczyńska

VIIB-28-Małgorzata Kuczyńska

VII C-38-Daniel Święcicki

VIIIA-40-Marta Podbielska

• Międzynarodowy Dzień Kropki.

• Tak jak w ubiegłym roku nasza szkoła weźmie udział w  Międzynarodowym Dniu Kropki. Jest to święto kreatywności, talentów i odwagi, które obchodzimy 15 września. Zaczęło się w 2003 r. od historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. Książeczka mówi o dziewczynce, która nie wierzy we własne możliwości. Opowieść jest prosta i poruszająca (zarówno dla dzieci, jak i dorosłych).

W świętowaniu bierze udział wiele szkół z Polski i innych krajów. Na mapie można odnaleźć naszą szkołę - nr 168. Nauczyciele i uczniowie do 15 września wykonają różne aktywności i zadania, których głównym motywem będzie właśnie "KROPKA". Wkrótce podzielimy się wynikami naszych prac.

Małgorzata Świderska

• INNOWACYJNA HISTORIA - NOWE TECHNOLOGIE W SŁUŻBIE EDUKACJI

• Dziś w „trójce” odbył się pokaz dla uczniów składający się z projekcji dwóch filmów historycznych: „Kartka z Powstania” (Powstanie Warszawskie) oraz „Wiktoria 1920” (wojna polsko-bolszewicka). Oba seanse odbyły się w technologii wirtualnej rzeczywistości. W sali gimnastycznej została zbudowana specjalna scenografia ze ścianek wydzielających przestrzeń, projektora oraz 70 obrotowych foteli dedykowanych doświadczeniu wirtualnej rzeczywistości. Pokaz poprzedziło szkolenie dla nauczycieli na temat narzędzi do prowadzenia lekcji historii, geografii, plastyki, biologii, fizyki, muzyki, matematyki czy języka polskiego. Nauczyciele w sposób praktyczny zapoznali się z obsługą urządzeń VR - w tym tych posiadanych przez szkołę dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Poznali także bezpłatne narzędzia edukacyjne oparte o technologię VR stosowane w Polsce i na świecie.

Małgorzata Kuczyńska

• Prezentacja stypendialna

• Zamieszczona prezentacja została zrealizowana  w ramach projektu "Mazowiecki Program Stypendialny dla uczniów szczególnie  uzdolnionych w roku szkolnym 2022/2023". Jej autorem jest Piotr Podbielski - absolwent naszej szkoły.

PREZENTACJA

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 4 września w poniedziałkowy słoneczny poranek społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 rozpoczęła nowy rok szkolny 2023/2024. Obecność Pocztu Sztandarowego i odśpiewany hymn państowy wprowdziły zebranych w uroczysty nastrój. Dyrektor SP3 p. Elżbieta Mariańska powitała zebranych, a szczególną uwagę zwróciła na uczniów klas pierwszych, czwartych i ósmej, ponieważ to właśnie dla nich rozpoczęty rok szkolny wiąże się z nowym etapem w młodym życiu. Miłe słowa pełne wsparcia i motywacji popłynęły również z ust Dyrektor Wydziału Realizacji Budżetu w Urzędzie Miasta - p. Wioletty Ogonowskiej oraz przedstawicielki Rady Rodziców - p. Anny Kowalczyk. Owocnej współpracy i radości ze zdobywania wiedzy!

• Przydział sal

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

g. 9.00- Klasy I-VIII - uroczystość na boisku szkolnym.

W przypadku złej pogody :

- klasy I - sala gimnastyczna (uroczystość), a następnie spotkanie z wychowawcami w salach wg informacji poniżej.

- klasy II-III - spotkanie z wychowawcami w salach wg informacji poniżej.

- klasy IV-VIII - spotkanie w salach lekcyjnych z wychowawcami wg podziału.

klasa - sala - wychowawca

IA -18 - Martyna Skwierczyńska