Menu

 • Ślubowanie klas pierwszych.

  Ślubowanie klas pierwszych

  - 25 października godz.17.00

 • Z podwórka na bieżnię

  W środę 10.10.2018 r reprezentacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w projekcie sportowo- edukacyjnym dla klas IV-VI pn. " Z podwórka na bieżnię". Gośćmi tej imprezy sportowej byli mistrzowie polskiej lekkiej atletyki:  Sebastian Chmara i Paweł Januszewski. Wydarzenie to było podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W pierwszej części dzieci miały możliwość obejrzenia filmu z największymi osiągnięciami polskich lekkoatletów oraz wzięły udział w quizie. Druga zaś część rozpoczęła się apelem olimpijskim i zapaleniem znicza olimpijskiego. Następnie rozpoczęły się ćwiczenia z mistrzem w formie stacji lekkoatletycznych. Najbardziej emocjonująca okazała się rywalizacja szkół - sztafet, które brały udział w tej sportowej imprezie. Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do finału i po bardzo zaciętej walce zajęli drugie miejsce!

  Wszystkie dzieci otrzymały złote medale i pamiątki. I oczywiście każdy mógł uścisnąć rękę mistrzów sportu! Było super!

                                                                                                                                                    p. I. Cieśluk

 • Wycieczka 8b i 8d

  Wycieczka 8b i 8d

  Wycieczka 8b i 8d.

       Dnia 4 października pod opieką p. Marcina Kruka, p. Anny Kempisty  oraz p. Martyny Skwierczyńskiej  wybraliśmy się (klasy VIII d i VIII b) na wycieczkę do Warszawy. Wyruszyliśmy o godzinie 8.30. Około godziny 10.30 dotarliśmy do pierwszej atrakcji - toru wrotkarskiego. Przyjechaliśmy jednak za wcześnie, co okazało się nie stanowić problemu. Nadmiar czasu spędziliśmy w niedalekiej galerii. Na godzinę 11.00 byliśmy już z powrotem pod budynkiem toru, gdzie spędziliśmy najbliższe 2 godziny. Nie obyło się bez śmiechu i siniaków, nie doszło jednak do poważniejszych zdarzeń. Wszyscy świetnie się bawili. Następnie odwiedziliśmy Muzeum narodowe, gdzie podzieleni na dwie grupy uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych. Posiedliśmy tam wiedzę dotyczącą rozwoju malarstwa w okresie wojennym i międzywojennym. Pobyt tam trwał około 2 godzin. Po Muzeum Narodowym przyszedł czas na galerię handlową. W „Arkadii” dostaliśmy godzinę czasu na zakup pamiątek i posiłek. Gdy ten czas minął, wszyscy spotkaliśmy się pod kinem, które znajdowało się w galerii. Tam obejrzeliśmy film pt. ,,Johnny English: Nokaut". Pod czasy powrotu zajechaliśmy również do restauracji McDonald. W Ostrowii byliśmy na godzinę 22.30.

                                                                                                 Daria Wałkuska - klasa VIIId

 • Narodowe czytanie

  Narodowe czytanie

  Narodowe czytanie.

  Narodowe Czytanie w Ostrowi Mazowieckiej.

  8 września 2018 roku w Letnim ogrodzie przy Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się Narodowe Czytanie frag. powieści Stefana Żeromskiego pt.,,Przedwiośnie''. W akcji brali udział uczniowie z ostrowskich szkół podstawowych i średnich. 
  Z naszej szkoły wystąpiły: 
  - Julia Banasik (kl.VIIIb)
  - Karolina Radomska (kl.3a gimnazjum)
  - Julia Nadratowska (kl. VII c)
  Uczennice pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego: p. D.Pawłowskiej, p.O. Kowalewskiej i p.D.Lipki przygotowały wzorcowe czytanie frag. utworu. Opiekunem uczennic była p. M.Skwarek.
  Narodowe Czytanie to ogólnopolska impreza mająca na celu promocję czytelnictwa wśród Polaków. Co roku inaugurację wydarzenia dokonuje para prezydencka, a w setkach polskich miast odbywa się wspólne czytanie polskich utworów literackich. W tym roku Narodowe Czytanie odbyło się po raz dziewiąty.

                                                                                                                                              p. Dorota Lipka

 • Siemianówka 2018/2019

  Siemianówka 2018/2019

  Siemianówka 2018/2019.

  Dnia 28 września Ostrowskie Stowarzyszenie LUDZIE Z PASJĄ po raz trzeci zorganizowało wyjazd pn.: „SIEMIANÓWKA” nasi uczniowie po raz kolejny wzięli w niej udział.

           Tym razem  rozpoczęliśmy  wizytą w Muzeum Przyrody w Drozdowie, mieszczącym się w dawnym dworze ziemiańskim Lutosławskich.

           Kolejnym  punktem programu wycieczki była wizyta w Polowym Obozie Ornitologicznym Akcja Siemianówka, rozbitym tuż pod białoruską granicą, przy południowo-wschodnich krańcach Zbiornika Siemianówka. 

           Wielkim walorem wizyty w obozie była możliwość podpatrzenia pracy jego załogantów, polegającej m.in. na wyjmowaniu ptaków z sieci, a następnie na ich obrączkowaniu, połączonym z wykonywanymi przy tej okazji różnymi pomiarami (np. wieku, wagi, długości skrzydła, ogona, kondycji fizycznej)

           Uczniowie byli zachwyceni podglądaniem z bliska tych niewielkich stworzeń.

                                                                                                                 p. Ewa Stempczyńska

 • "100 pozdrowień na 100- lecie Niepodległości"

  "100 pozdrowień na 100- lecie Niepodległości" - Obrazek 1„100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości”

   

  Nasza szkoła przyłączyła się do projektu „100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości”.

     Głównym celem akcji, do której dołączyło ponad 400 szkół z całego kraju, jest upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”.

  Uczniowie będą mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski prześlą pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Propagować będą w ten sposób również swoją szkołę i miasto w całym kraju, bo pozdrowienia będą zawierały krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka będzie przedstawiała naszą miejscowość.

     Otrzymując kartki z pozdrowieniami uczniowie systematycznie będą je zamieszczali na dużej mapie konturowej Polski.

    Akcja została uznana przez Biuro Programu „Niepodległa” prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako jedno z wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  W szkole akcję koordynują p. Małgorzata Świderska i p. Olga Kowalewska.

  Dziękujemy Urzędowi Miasta za kartki pocztowe a uczniów zapraszamy do pisania pozdrowień i wysyłania ich do innych szkół w kraju.

 • Wyboru do Rady SU

  Wyboru do Rady SU

  Wyboru do Rady SU.

          Dnia 26 września 2018 r odbyły się wybory uzupełniające do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Wybory odbyły się zgodnie z Regulaminem wyborów Rady Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 3  im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej. Nowo wybrani i uczniowie poprzedniej Rady Samorządu Uczniowskiego tworzą nową Radę przedstawicieli społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Oto jej skład:

  Banasik Julia 8b

  Brokowska Natalia 8c

  Jaszczak Joanna 6b

  Jaworowski Wiktor 3b gim.

  Kalinowska Julia 7c

  Klecha Benedykt 8d

  Lasoń Mateusz 7a

  Obuchowska Magdalena 8b

  Spinek Dawid 7c

   

                                                                                              Opiekunowie SU

 • Grajmy w szachy - innowacja dla pierwszego etapu edukacyjnego.

  Innowacja pedagogiczna - Program zajeć szachowych.

  p.Martna Skwierczyńska, p. Monika Wisniewska

 •         Dnia 26 września 2018 r odbyły się wybory uzupełniające do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Wybory odbyły się zgodnie z Regulaminem wyborów Rady Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 3  im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej. Nowo wybrani i uczniowie poprzedniej Rady Samorządu Uczniowskiego tworzą nową Radę przedstawicieli społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Oto jej skład:

  Banasik Julia 8b

  Brokowska Natalia 8c

  Jaszczak Joanna 6b

  Jaworowski Wiktor 3b gim.

  Kalinowska Julia 7c

  Klecha Benedykt 8d

  Lasoń Mateusz 7a

  Obuchowska Magdalena 8b

  Spinek Dawid 7c

   

                                                                                              Opiekunowie SU

 • Mini Piłka Nożna Chłopców

  Mini Piłka Nożna Chłopców - Obrazek 126 września na Orliku przy szkole nr 3 odbyły się zawody szkół miejski  w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Reprezentacja naszej szkoły wygrała wszystkie mecze, tym samy zdobywając I miejsce. Nasza drużyna będzie reprezentować Ostrów Maz. w rozgrywkach powiatowych.

  Skład:

  Erwin Gutowski, Antoni Kacprzak, Bartosz Roszkowski, Karol Wolanin, Jakub Świderski, Szymon Staniarski, Michał Sobotki, Piotr Wójcicki , Igor Zdrozny, Filip Zadroga, Mateusz Pawlak.

                                                                                                                                               p. Artur Zadroga

 • Dzieci świetlicowe i 5-ciolatki z przedszkola nr1

  Dzieci świetlicowe i 5-ciolatki z przedszkola nr1

  Dzieci świetlicowe i 5-ciolatki z przedszkola.

  W środę 19 września w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie integracyjne dzieci "świetlicowych" z grupą 5 latków "Niedźwiadki" z Miejskiego Przedszkola nr 1, zorganizowane przez p. M. Rolek i p. S. Wilczewską.

  Dzieci uczestniczyły w warsztatach pt: "Ślimak, ślimak. pokaż rogi..." oraz w grach i zabawach świetlicowych integrujących grupę.

  Zdjęcia ze spotkania znajdują się w zakładce świetlica, psycholog, galeria zdjęć

   

                                                                                         p. Marta Rolek p. Swetla Wilczewska

 • Dom Dziecka

  Dom Dziecka - Obrazek 1

 • Innowacja - "Empatia jest wśród nas"

 • 10.09.2018

  Dzień sportu na orliku.

  Dzień sportu na orliku - Obrazek 1W sobotę 8 września na Orliku przy naszej szkole odbyła się II edycja Dnia Sportu na Orliku.

  Impreza zgromadziła liczne grono młodych ludzi, którzy rywalizowali w turnieju piłki nożnej.Dzień sportu na orliku - Obrazek 2

  Wyniki tego dnia nie były najważniejsze, liczyła się dobra zabawa i wspólne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. W turnieju wzięło udział 5 drużyn: KS Ostrovia, dzieci z Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej, UKS Akademia Piłkarska "Fortnite", Barca i Legia – Ostrów.

  Gra była bardzo wyrównana i toczona w przyjaznej atmosferze.

  Organizatorzy: p.Sylwia Śladewska i p.Artur Zadroga

 • Ubezpieczeni w szkole

 • Program stypendialny

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019