• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • Koniec roku szkolnego za nami! Czas na podsumowanie pełnego wyzwań i sukcesów roku szkolnego 2023/2024. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wysiłek włożony w codzienną naukę. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i wspaniałe wakacje!

      Udanych wakacji i do zobaczenia po letniej przerwie!

     • Uroczyste pożegnanie ósmoklasistów

     • W przeddzień zakończenia roku szkolnego pożegnalne show zaprezentowali uczniowie klasy 8a.

      Przyszedł czas uroczystego pożegnania naszych wspaniałych ósmoklasistów .

      Uroczystość rozpoczęła się pięknym tańcem poloneza, który wprowadził wszystkich w wyjątkowy nastrój. Absolwenci, z gracją i elegancją, pokazali swoje taneczne umiejętności, wzbudzając zachwyt zgromadzonych gości.

      Po tańcu przyszedł czas na część artystyczną. Młodzież zaprezentowała występy, które rozbawiły, wzruszyły i zachwyciły wszystkich obecnych. Były skecze, recytacje, pokaz mody i wiele innych niespodzianek, które pokazują, jak wiele zdolności kryje się w naszych uczniach.

      O tym, że ”Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” uczniowie z klasy 1A przypomnieli w swoim pierwszym szkolnym występie. Tekst piosenki M.Grechuty jest przesłaniem dla wszystkich, a w szczególności dla uczniów klasy 8, którzy kilka lat temu rozpoczynali naukę w murach „Trójki”.

      Niezawodny i niezastąpiony chór szkolny wprowadził widzów w podniosły nastrój .

      Na zakończenie wychowawczyni klasy 8A Pani Marta Podbielska oraz nauczycielki

      Pani Magdalena Podbielkowska i Pani Olga Lotkowska skierowały kilka ostatnich słów do swoich wychowanków.

      Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich nauczycieli, którzy z zaangażowaniem przygotowywali uczniów do tego ważnego dnia. Dziękujemy również rodzicom za wsparcie i obecność.

      Ósmoklasiści, a zarazem drodzy Absolwenci, życzymy Wam wielu sukcesów na nowej drodze edukacyjnej. Pamiętajcie, że zawsze jesteście mile widziani w murach naszej szkoły .

      Powodzenia i do zobaczenia!

     • Czytanie performatywne poematu „Sukurcze” Witolda Pileckiego

     • 13 czerwca troje uczniów naszej szkoły: Zuzanna Brzostek z klasy 7c oraz Kacper Łuczaj i Krzysztof Skwierczyński z 7b wzięło udział w czytaniu performatywnym poematu "Sukurcze" Witolda Pileckiego. W Sukurczach mieścił się majątek rodziny Pileckich i to właśnie temu miejscu poświęcił rotmistrz swój poemat. Inscenizacja w odbyła się  w ogrodzie Muzeum -  Dom Rodziny Pileckich.

     • V Szkolny Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły

     • 11 czerwca odbył się V Szkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły.  Pani Dyrektor Elżbieta Mariańska skierowała kilka słów do uczestników. Gościliśmy Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Pana Huberta Betlejewskiego, który swoimi słowami dodał otuchy wszystkim uczestnikom. Przybyła także reprezentantka Rady Rodziców Pani Anna Kowalczyk. To dzięki Radzie Rodziców uczniowie otrzymali nagrody .

      Uczestnicy grali w 3 grupach.

      Oto wyniki:

      grupa A początkująca

      miejsce Dawid Białobrzeski

      miejsce Izabella Godlewska

      miejsce Szymon Mączyński

      Wyróżnienia otrzymali:

      Łucja Choroszewska

      Olga Podbielska

      Emilia Pavliuk

      Zuzanna Banaszczak

      Anna Tyl

      Izabela Krajewska

      Szymon Jastrzębski

      grupa B średniozaawansowana

      miejsce Jakub Majewski

      miejsce Filip Podbielski

      miejsce Igor Demianowski

      Wyróżnianie otrzymali:

      Erik Bialobrzeski

      Dawid Majewski

      Jagoda Podolecka

      Igor Demianowski

      Adam Ettaquaffi

      Aleksander Lenkiewicz

      Wiktor Swaczyna

      grupa C zaawansowana

      miejsce Mateusz Krystoszyk

      miejsce Oliwier Wierzchowski

      miejsce Sebastian Elert

      Wyróżnienia otrzymali:

      Zuzanna Podbielska

      Kacper Kuczaj

      Krzysztof Skwierczyński

      Gabriela Rutkowska

      Dominik Szymański

      Maciej Krzywicki

      Szkolny Turniej to już tradycja . Dziękujemy uczestnikom i rodzicom za poświęcone popołudnie i zapraszamy na kolejny turniej .

     • Nasi laureaci Turnieju Wiedzy o Ziemi Ostrowskiej

     • Uczniowie naszej szkoły, Sebastian Elert i Jacek Grabowski z klasy 7c oraz Franciszek Dorosz z klasy 8a zostali laureatami I miejsca w kategorii szkół podstawowych Turnieju Wiedzy o Ziemi Ostrowskiej "Jest na mapie świata maleńki znak...". Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej i Muzeum Dom Rodziny Pileckich. Turniej objęty jest Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka. Nagrody indywidualne oraz statuetki i voucher o wartości 600zł zostały wręczone 8 czerwca 2024r. podczas XIII Ostrowskiego Pikniku z Książką.

     • Wycieczka 6c

     •     6 czerwca klasa 6c wybrała się na wycieczkę do Muzeum2 Korpusu Polskiego w Józefowie.

      Jest to bardzo ciekawe miejsce ze względu na lokalizację, posiadane zbiory i sposób ich zaprezentowania.  Muzeum jest położone na granicy pięknego Mazowieckiego Parku Krajobrazowego a wizyta w nim  to połączenie edukacji z zabawą.

           Podczas 3,5 godzinnego pobytu w muzeum wysłuchaliśmy ciekawej historii, obejrzeliśmy elementy wyposażenia i uzbrojenia żołnierzy, mieliśmy możliwość dotykania eksponatów, strzelaliśmy  z repliki broni. Przekonaliśmy się, że wejście do czołgu i jego obsługa jest nie lada sztuką. Wielu wrażeń dostarczyła przejażdżka wojskową „sanitarką” po lesie i zadanie do wykonania - przeniesienie rannego na noszach. Przekonaliśmy się jak ważne jest odpowiedzialne i zespołowe działanie! W muzeum poczęstowano nas także herbatą oraz kiełbaską z grilla.

     • Wycieczka do Torunia

     • 10 maja klasy 4a i 4b wraz z p. Bożeną Krysińską, p. Ewą Puścian i p. Marleną Zadrożną podziwiały przepiękny Toruń. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zabytków i atrakcji Starego Miasta. W międzyczasie zawitaliśmy do domu Mikołaja Kopernika. Następnie oglądaliśmy ruiny zamku krzyżackiego. A na koniec, jak na Toruń przystało, wręcz wypadało udać się do piekarni Mistrza Bogumiła, aby upiec pierniczki. 

     • 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

     • Maj - rocznica pięknych serc,

      Maj - rocznica wielkich myśli.

      7 maja świętowaliśmy w naszej szkole 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Klasy 4b oraz 6c zaprezentowały utwory oddające radosną atmosferę towarzyszącą naszym przodkom w okresie Sejmu Czteroletniego. Wiersze i scenka z życia rodziny pokazały również dumę oraz świadomość narodową współczesnych Polaków. Podniosły nastrój o optymistycznej wymowie został uzyskany dzięki muzyce w wersji instrumentalnej, wokalnej i tanecznej. Zebrani mogli też podziwiać prace wykonane na Szkolny Konkurs Plastyczno - Techniczny Orzeł Biały - Tradycja i Kreatywność.

     • Warsztaty językowe EuroWeek

     • W dniach 18-22 kwietnia 2024 roku grupa uczniów z klas 6. i 7. Szkoły Podstawowej  nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej wzięła udział w warsztatach językowych EuroWeek w Międzygórzu. Każdy dzień wypełniony był wieloma formami zajęć prowadzonymi przez wolontariuszy z  różnych zakątków świata. Uczniowie poznali tańce z kolejnych krajów, tworzyli opowiadania, debatowali na zaproponowane tematy, tworzyli prezentacje, projekty, przedstawiali scenki parodiujące programy telewizyjne. Kursowicze brali udział w dyskusji z wolontariuszami, co było kolejną okazją do doskonalenia umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim, a także poznawania innych kultur. Młodzież miała możliwość przedstawić swoje umiejętności m.in. aktorskie, taneczne, literackie. Interaktywne warsztaty, gry symulacyjne i praktyczne ćwiczenia zapewniły uczestnikom obozu szkoleniowego wszechstronny rozwój. Nie zabrakło też czasu na spacer nad Wodospad Wilczki oraz zaporę wodną mieszczące się w Sudetach Wschodnich. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Wrocławia. 

      Just like Lisa from Philippines said: "Polish students are so intelligent" - we as their teachers agree!

                                Małgorzata Świderska, Ewa Puścian, Dorota Lipka.

     • Wywiadówka

     • Zebrania z rodzicami w dn. 10.04.2024

      Zebrania z rodzicami klas :

      - klasy I-IV o g. 17.00  - spotkanie z wychowawcami w salach

      - klasy V-VIII o g. 18.00 - spotkanie w salach lekcyjnych z wychowawcami