• Wycieczka na Litwę - klasy VII a i VII b

  Wycieczka na Litwę - klasy VII a i VII b.

  Wycieczka na Litwę : Troki – Wilno – Druskienniki

       W dniach 23-25.05.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr3 z Ostrowi Mazowieckiej wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce szkolnej na Litwę. Pierwszego dnia pojechaliśmy do Trok. Mogliśmy tam zwiedzić Zamek Książąt Litewskich na wyspie (miniatura Zamku Krzyżackiego w Malborku). Po zwiedzeniu Trok udaliśmy się do Wilna, gdzie mieliśmy zapewniony nocleg w hotelu. Następnego dnia zwiedzaliśmy Wilno: Uniwersytet Wileński, Kościół św. Anny, Katedra św. Stanisława, cmentarz „Rossa”, Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej, Stare Miasto i inne zabytki. Atrakcją trzeciego  dnia był Aquapark w Druskiennikach. Wrażenia niesamowite, wspaniała zabawa i trzygodzinny relaks. Potem już droga do granicy z Polską i powrót do Ostrowi.

 • Wycieczka klasy III a

  Wycieczka klasy III a.

  Wycieczka klasowa klasa III A

  Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Lekcja muzealna " Koń w butach" i warsztaty "Wyrób świec woskowych"

 • List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów uczniów.

 • Dzień dla sztuki.

  Dzień dla sztuki. - Obrazek 1

 • II miejsce - czwórbój dziewcząt

  Dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce

  19 maja 2018r na stadionie MOSiR odbyły się zawody w czwórboju LA. II miejsce - czwórbój dziewcząt - Obrazek 1Konkurencje obejmowały: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600m. 

  Skład reprezentacji:

  Andżelika Białokoziewicz, Emilia Pecura, Julia Nowicka, Agata Dębek, Aleksandra Brzózka i Wiktoria Basińska.

  II miejsce - czwórbój dziewcząt - Obrazek 2II miejsce - czwórbój dziewcząt - Obrazek 3II miejsce - czwórbój dziewcząt - Obrazek 4

 • Warsztaty w bibliotece

  Warsztaty w bibliotece .

  18.05.2018r. klasa Ib wraz z wychowawczynią M. Oniszk i psychologiem S. Wilczewską odwiedziła Miejską Bibliotekę. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę "Muzeum dobranocek" oraz wziąć udział w warsztatach relaksacyjno- terapeutycznych -"Mam sposób na lepsze samopoczucie", przeprowadzonych przez psychologa szkolnego.

                                                                                                                                                              p. Svetła Wilczewska

 • Zajęcia z p. psycholog S. Wilczewską w przedszkolu nr1

  Zajęcia z p. psycholog S. Wilczewską w przedszkolu nr1.

  11.05.2018r. psycholog Svetła Wilczewska przeprowadziła relaksacja w grupie 4- latków w Miejskim Przedszkolu Nr1

 • 3 Maja w szkole

  Obchody 3 Maja w szkole.

 • Konkurs - Wzór osobowy godny do naśladowania, 100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100-lecie Niepodległej

  Szanowni Państwo,w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski, jak również w trosce o wychowywanie dzieci i młodzieży inspirowane wzorcami osobowymi, LXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Tytusa Chałubińskiego w Warszawie ogłasza wojewódzki konkurs na biografie uczniów i nauczycieli – wzorów godnych naśladowania pt. „Wzór osobowy godny do naśladowania, 100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100-lecie Niepodległej”.

  Regulamin oraz szczegóły konkursu na stronie szkoły  http://www.68lo.edu.pl/  

  Zachęcam do udziału

  Zastępca Dyrektora

  Delegatury w Ostrołęce

  Kuratorium Oświaty w Warszawie

  /-/

  Mirosław Grzyb

 • 3 maja - Obchody w mieście

  3 maja - Obchody w mieście.

  Uroczystości na terenie miasta , udział uczniów

 • „Ku Niepodległości”.

  Szanowni Państwo,

  z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego został ogłoszony konkurs dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych pod nazwą „Ku Niepodległości”.

  Zadaniem konkursowym jest wykonanie krótkiego (do 7 min.) filmu przedstawiającego inscenizację historyczną, dotyczącej odzyskania niepodległości.

  Prace należy do przesyłać do dnia 20 czerwca 2018 r. na adres: niepodleglosc@mazowieckie.pl

  Szczegółowe informacje, w tym Regulamin konkursu dostępne są pod linkiem:

  https://mazowieckie.pl/pl/urzad/aktualne-projekty/mazowieckie-historia-ni/regulamin-konkursu-film/35853,Regulamin-konkursu-dla-szkol-podstawowych.html

  Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Mazowiecki Kurator Oświaty.

   

  Zapraszamy do udziału!

   

  Kuratorium Oświaty w Warszawie

  Al. Jerozolimskie 32

  00-024 Warszawa

   

   

 • Zapisy dzieci poza obwodu

  Ważne

  Rodzice dzieci zakwalifikowanych składają – w terminie do 11 maja br. – w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia, potwierdzenie woli zapisu. W przypadku braku pisemnego potwierdzenia woli zapisu, dziecko nie zostanie przyjęte do szkoły podstawowej, do której zostało zakwalifikowane.

  W załączeniu wzór oświadczenia.

  Potwierdzenie woli.

   


   

 • Dzień Ziemi - apel

  Dzień Ziemi - apel.

  CHROŃMY ŚRODOWISKO PONAD WSZYTSKO

  26 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy 2b i 2d  gimnazjum w ramach projektu gimnazjalnego przygotowali apel z okazji Dnia Ziemi. Ludzie nie dbają o naszą planetę. Należy od najmłodszych pokoleń uświadamiać uczniów, aby dary przyrody wykorzystywali mądrze. Ekologiczny Teleexpress zachęcał wszystkich, aby dbali o środowisko naturalne. Społeczność uczniowska dowiedziała się co to jest wiwisekcja, jaki kolor mają pojemniki do których wrzucamy: szkło, papier, plastik i bioodpady. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej oraz quiz. Rozstrzygnięty także został konkurs plastyczny, którego tematem była ekologia. Przyznano:

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  Oraz kilka wyróżnień.

  Justyna Kołodziej

 • FORTE - zakład pracy

  FORTE - zakład pracy.

  W dniu 24 kwietnia klasy trzecie gimnazjum , w ramach przedmiotu: doradztwo zawodowe, odwiedziły zakład pracy jakim jest fabryka mebli "Forte". Uczniowie poznali: historię zakładu, zawody, które są wykorzystywane w Forte, jaką szkołę należy skończyć aby moc tu pracować, a także jakie są ścieżki kariery i możliwości własnego rozwoju.

 • Warsztaty językowe w Anglii.

  Warsztaty językowe w Anglii.

  Warsztaty językowe w Anglii. W dniach 16-22 kwietnia uczniowie zwiedzali Londyn, Oxford, Windsor, Hampton Court oraz Brighton.

  16 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 wyruszyli na wycieczkę do Anglii. Pierwszy dzień upłynął na pokonywaniu trasy wiodącej przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję.

  Następnie po półtoragodzinnej przeprawie promowej z Calais dopłynęliśmy do Dover. Wtorek powitaliśmy już Londynie. W stolicy Wielkiej Brytanii udaliśmy się na spacer po Westminsterze, gdzie zobaczyliśmy Opactwo Westminister, Gmachy Parlamentu, Big Ben’a, Pałac Buckingham. Mimo wietrznej pogody z przyjemnością przechadzaliśmy się po Placu Trafalgar, moście nad Tamizą,  Piccadilly Circus  oraz Parku Św. Jakuba. W National Gallery podziwialiśmy słynne „Słoneczniki” Vincenta van Gogha. Mogliśmy przypatrywać się musztrze królewskich gwardzistów.  Nie mogło też zabraknąć  podziwiania panoramy miasta z koła obserwacyjnego, czyli London Eye. 

  Trzeci dzień wycieczki upłynął w Oxfordzie, gdzie mieści się najstarszy angielski uniwersytet. Uczelnia ta wykształciła wiele osobistości znanych ze świata polityki czy sztuki.  W  Oxford University studiowali m.in.: Tony Blair,  Margaret ThatcherDavid CameronTheresa May, Hugh GrantRowan Atkinson,  C.S. LewisJ.R.R. Tolkien (zob. pl.wikipedia.org/wiki/Oksford). Zwiedziliśmy również słynne Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s .

  Czwarty dzień spędziliśmy iście po królewsku w towarzystwie złocistego słońca. Najpierw pojechaliśmy do Windsoru, rezydencji królów angielskich, gdzie obserwowaliśmy zmianę warty oraz wysłuchaliśmy krótkiego koncertu. Potem  przemieściliśmy się do  Hampton Court,  potężnego pałacu otoczonego pięknymi ogrodami. 

  Kolejny dzień należał do Brighton, które leży nad kanałem La Manche. Czas spędziliśmy spacerując  po ogromnym molo i kamienistej plaży oraz Pawilonie Królewskim.  Podziwialiśmy miasto  z wieży obserwacyjnej British Airways i360.

  Ostatni dzień był przeznaczony na dalsze poznawanie Londynu i jego atrakcji. Zwiedziliśmy  Muzeum  Historii Naturalnej oraz Muzeum Nauki, które dały możliwość zgłębienia wiedzy o przeszłości świata natury i techniki. Bardzo praktyczną stroną wyprawy było przemieszczanie się komunikacją miejską, czyli metrem i kolejką.

  21 kwietnia pożegnaliśmy Anglię, która nie dała nam doświadczyć mglistej, deszczowej pogody. Jednak takie niedopatrzenie wybaczymyJ

  Podczas całego pobytu doskonaliliśmy znajomość języka angielskiego, którym posługiwaliśmy się robiąc zakupy, zwiedzając muzea czy konwersując z rodzinami, u których byliśmy zakwaterowani.

  Wycieczka nie tylko pozwoliła na wzbogacenie wiedzy o historii Wielkiej Brytanii, ale pokazała codzienne życie współczesnych Anglików.

   

                                                                                                                                                                p. Ewa Puścian

 • Ania Rutkowska i Mikołaj Rowicki

  Ania Rutkowska i Mikołaj Rowicki  z II b gimnazjum finalistami VIII Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego im. o. Onufrego Kopczyńskiego organizowanego przez Szkołę Podstawową Zakonu Pijarów w Warszawie. Oboje, przygotowywani przez panią Bożenę Krysińską, wzięli udział w konkursie po raz drugi, obojgu zabrakło jednego punktu do tytułu laureata! Mamy nadzieję, że w klasie trzeciej oboje ten tytuł zdobędą. Jesteśmy dumni z naszych zdolnych, ambitnych i pracowitych uczniów!

                                                                                                                        p. Bożena Krysińska

 • Uczymy się współpracy i komunikacji, bo " Empatia jest wśród nas"

  Empatia jest wśród nas - druga lekcja - test.

  W integracyjnej klasie IVa na godzinie wychowawczej odbyło się kolejne spotkanie w ramach prowadzonego programu „Empatia jest wśród nas”. Sprzyjające zabawie okoliczności natury przyciągnęły naszych uczniów na boisko szkolne, gdzie z nieodpartą radością, chętnie i aktywnie uczestniczyli w przygotowanych grach integracyjnych. Celem minionych zajęć było przede wszystkim doskonalenie umiejętności współpracy i komunikacji w zespole klasowym. Poza tym podczas gier i zabaw ruchowych propagowaliśmy aktywność fizyczną oraz korzyści z niej płynące w postaci dziecięcego uśmiechu. Część artystyczna zajęć rozwijała zdolności manualne oraz uwrażliwiała na piękno otaczającej nas przyrody.

  Jako grupa integracyjna swoją działalnością pragniemy dawać przykład innym uczniom jak być otwartym, tolerancyjnym oraz pełnym empatii do drugiego człowieka. Wspierając emocjonalny rozwój młodych ludzi chcemy poruszać tematy tabu oraz obalać stereotypy!

                                   Opracowały:

  wychowawca klasy IVa – Olga Kowalewska

  nauczyciel wspomagający – Marta Podbielska

 • Smart STOP

  Smart STOP.

     Smart STOP! - bezpieczeństwo na drodze

          Dnia 10 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Policji pod hasłem: ,,Smart STOP!" w ramach akcji: ,,Kręci mnie bezpieczeństwo".

          Podczas spotkania z uczniami i nauczycielami TRÓJKI, podinspektor Ewa Dmochowska - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrowi Mazowieckiej, omówiła zasady bezpiecznego udziału w ruchu drogowym pieszych i rowerzystów.

  Głównym tematem było niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą korzystanie z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez jezdnię, jazdy rowerem i w innych sytuacjach komunikacyjnych. Wchodząc na jezdnię bądź kierując rowerem, młodzi ludzie bardzo często odbierają lub piszą SMS-y, słuchają muzyki, przeglądają strony internetowe albo portale społecznościowe, więc ich uwaga nie skupia się na tym, co dzieje się na drodze. Może to doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

           Uczniowie oglądali tematyczne filmiki oraz brali udział w dyskusji, której konsekwencją jest konkluzja: ,,Smart STOP!"

                                                                                                                                     p. Dorota Pawłowska

 • 78 Rocznica Zbrodni Katyńskiej

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczak
  ul. Widnichowska 4
  07-300 Ostrów Mazowiecka
 • Telefon (fax) 29 7453456