• Sukces uczennicy naszej szkoły!

• Weronika Gawkowska z VIIIC, uczennica pani Bożeny Krysińskiej, została finalistką kuratoryjnego konkursu       z języka polskiego Mazowieckie Talenty. Do tytułu laureata, który zwalnia z pisania egzaminu z danego przedmiotu w klasie ósmej, Weronice zabrakło tylko trzech punktów! Tytuł finalisty gwarantuje Weronice ocenę celującą z języka polskiego na koniec roku szkolnego, a także daje dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły średniej. To już drugi sukces tej uczennicy - w minionym roku szkolnym Weronika została finalistką XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego im. o. Onufrego Kopczyńskiego organizowanego przez Szkołę Podstawową Zakonu Pijarów w Warszawie. Weronice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Wywiadówka 19.04.2023

• Zebrania z rodzicami odbędą się w dniu 19.04.2023 r. w następujących salach:

• klasy I- IV godz. 17.00

VIII C – 37

VIII D - 40

• Kolejna lekcja online z obserwatorium w Brembate di Sopra

• 13 kwietnia odbyła się kolejna lekcja online z obserwatorium z włoskiego miasta Brembate di Sopra. Tematem wykładu było znalezienie odpowiedzi na pytanie: "Czy jest życie w kosmosie?". Prelegenci w ciekawy sposób przedstawili warunki, jakie powinny być spełnione, aby życie mogło istnieć. Uczniowie dowiedzieli się, że życie na planecie definiuje jej wielkość, temperatura, siła grawitacji i atmosfera. Ciekawostką były spekulacje na temat możliwego wyglądu obcych istot, które zdecydowanie mogą się różnić od istot ludzkich. Na zakończenie pokazany został teleskop kosmiczny Keplera, który bada, czy na planecie jest możliwe życie. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i oczekują na następne spotkanie. To było dla nich niezwykle doświadczenie.

Małgorzata Świderska

• Apel poświęcony św. Janowi Pawłowi II

• Świętość! To powołanie każdego człowieka! Jaką drogę należy przebyć, aby stać się świętym? Na to pytanie dał nam odpowiedź przez swoje życie i nauczanie Karol Wojtyła - święty Jan Paweł II.

"Świętość wydaje się celem trudnym, osiągalnym tylko dla ludzi zupełnie wyjątkowych albo dla tych, którzy odrywają się całkowicie od życia i kultury danej epoki."

W dniu 5 kwietnia 2023 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 18 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Naszą miłość do Jana Pawła II wyraziliśmy tym co zwykłe, proste, płynące prosto z dziecięcego serca - słowem i piosenką. Przypomnieliśmy wszystkim postać naszego wyjątkowego rodaka, Jego życie, pontyfikat oraz drogę do świętości. Choć nie ma Go już wśród nas, ale żywa jest nasza pamięć o Nim i o Jego słowach. Apel spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i dostarczył wiele wzruszeń całej społeczności szkolnej.

Uroczystość przygotowali  uczniowie klasy 5c pod kierunkiem pań: Izabelli Cieśluk. Jolanty Kibiłko, Marleny Parafińskiej oraz Jolanty Wardaszki. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod opieką pani Agnieszki Jakubiak.