• Wiosenne JOŁ SZOŁ

• W końcu wiosna! Wszystko budzi się do życia - także społeczność uczniowska. Rekiny biznesu - nie tylko w biznesie, reaktywacja Spice Girls, sama Magda Gessler, szaleni naukowcy, sportowcy, czarodzieje i służba zdrowia - to tylko część gości, która zaszczyciła nas swoją obecnością w wiosennym konkursie talentów JOŁ SZOŁ!

• Informacje o Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia

• Drodzy Rodzice!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia
            w Ostrowi Mazowieckiej, zlokalizowanej przy ul. Partyzantów 39 (budynek Szkoły Podstawowej nr 1). Państwa dzieci skorzystają z bezpłatnej edukacji muzycznej już od 1 września 2024 r. Rekrutację rozpoczniemy w kwietniu br.

Nauka będzie odbywać się w dwóch trybach:

- sześcioletnim (dla dzieci w wieku 6-10 lat),

- czteroletnim ( dla dzieci w wieku  8-16 lat).

Zajęcia w szkole muzycznej zapewnią uczniom zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu muzyki oraz umiejętności gry na wybranym instrumencie. Zgodnie ze statutem szkoły mogą to być m.in.: akordeon, flet, wiolonczela, fortepian, gitara, klarnet, perkusja, saksofon, skrzypce, trąbka.

Z uwagi na specyfikę nauki w szkole muzycznej zajęcia będą realizowane w dwóch formach:

- indywidualnej (nauka gry na instrumentach),

- grupowej (zespół instrumentalny, chór oraz przedmioty ogólnomuzyczne np. rytmika, kształcenie słuchu).

Organem prowadzącym Samorządową Szkołę Muzyczną I stopnia jest Miasto Ostrów Mazowiecka, zaś nadzór pedagogiczny nad instytucją sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego poprzez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Agnieszka Wróblewska

Wydział Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej

Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 29 679 54 59 lub 29 679 54 63.

• Projekt o Polsce

• Uczniowie klas 4b i 4c tworzyli projekty o Polsce. Celem zadania było przedstawienie mapy myśli, na której miały się znależć ludzie, miejsca, tradycje , symbole narodowe oraz ciekawostki związane z naszym krajem.  A oto wyniki pracy.