• W Muzeum - Dom Rodziny Pileckich

• 21 czerwca w Muzeum - Dom Rodziny Pileckich miało miejsce czytanie performatywne poematu "Sukurcze". W projekcie uczestniczyli uczniowie ostrowskich szkół podstawowych. Udział wzięli również przedstawiciele SP3: Weronika Gawkowska i Przemek Brzostek.

• W ostrowskich zakładach pracy

• 15 i 16 czerwca uczniowie klas ósmych mieli możliwość zwiedzenia zakładów pracy mieszczących się na terenie  naszego miasta.  W tym roku udali się do następujących firm: Schneider Electric Polska, ROLSTAL Pawłowski, Fabryki Mebli "FORTE", ALPLI.

• Głosowanie trwa!

• Przypominamy, że do 15 czerwca można wziąć udział w głosowaniu na Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej, które znalazło się w finałowej piętnastce 16. Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku w kategorii Wydarzenie Roku 2022. Dyrektor naszej szkoły - Pani Elżbieta Mariańska już przyłączyła się do akcji.

Bezpośredni link do głosowania: https://liblink.pl/3EtUcJS26z

• Święto Patrona Szkoły

• 31 maja i 2 czerwca obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły Janusza Korczaka. To wyjątkowe wydarzenie obfitowało w różne akcje okolicznościowe, tj. akademia, konkurs, wystawa prac, wycieczka do Treblinki.

Na uroczysty apel przybyło wielu gości: ks. Jan Okuła, proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny; p. Ilona Flażyńska, przedstawicielka Muzeum TREBLINKA; p. Dorota Ambroziak, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej miasta Ostrów Mazowiecka; p. Bartłomiej Pieńkowski, prezes Zarządu Gospodarki Komunalnej; p.  Urszula Wójcik, zastępca dyrektora SP nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej; p. Dorota  Brzostek, dyrektor SP nr 2; p. Michał Chojnowski, dyrektora SP nr 4; p. Beata Grochowska, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 2; p. Magdalena Szyszka, dyrektor MP nr 3; p. Krzysztof  Frączyk, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców oraz p. Anna Kowalczyk, przedstawicielka Rady Rodziców.

Wzruszający montaż poetycko – muzyczny "Wspomnienie o Januszu Korczaku", z przenoszącymi widzów w lata 30. i 40. kostiumami i scenografią, pozostanie na długo w pamięci.  Piękno wyrazu artystycznego podejmującego tak bolesny i patetyczny temat, jakimi były życie oraz śmierć Starego Doktora, dopełniły wymowne w treści i w wykonaniu piosenki.

Wręczono również nagrody za konkurs plastyczny o  Januszu Korczaku. Natomiast klasy szóste udały się do Treblinki - miejsca śmierci Patrona naszej szkoły.

• Zagłosuj na Muzeum - Dom Rodziny Pileckich

• Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej znalazło się w finałowej piętnastce 16. Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku. To ogromne wyróżnienie! Udział w plebiscycie to nie tylko promocja nowego Muzeum, jedynego miejsca w Polsce, które w tak kompleksowy sposób opowiada historię Witolda Pileckiego, ale też promocja miasta Ostrów Mazowiecka. Głosując na Muzeum zagłosujesz też na Ostrów Mazowiecką. Aby zagłosować, należy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl, zaakceptować regulamin Plebiscytu i oddać łącznie trzy głosy, jeden głos oczywiście na Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w kategorii Wydarzenie Roku 2022.Bezpośredni link do głosowania: https://liblink.pl/3EtUcJS26z

• Gazetka szkolna "Przegląd Korczakowski"

• W naszej szkole pojawił się pierwszy numer "Przeglądu Korczakowskiego". Gazetka powstała dzięki inicjatywie  Dominika Andrzejewskiego - ucznia klasy 8b. Do współtworzenia pisma zostali zaproszeni uczniowie klas ósmych, którzy opracowali opublikowane teksty. Realizację pomysłu koordynowała  p. Ewa Puścian - nauczycielka prowadząca zajęcia rozwijające z języka polskiego. Młodym dziennikarzom życzymy motywacji do pracy i ciekawych pomysłów na kolejne artykuły.

• Egzamin ósmoklasisty

• Było sporo nerwów i niepewności, ale ósmoklasiści z SP3 dali z siebie wszystko. Od 23 do 25 maja trwały egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka nowożytnego. Powtórki z poszczególnych przedmiotów, typowanie lektur, tematów dłuższych form wypowiedzi i zadań stanowiły treść ostatnich rozmów. Na wyniki trzeba poczekać do lipca.

• Wyniki IV Ostrowskiego Dyktanda o tytuł Mistrza Ortografii

• 9 maja 2023 r. odbyło się wręczenie nagród  laureatom IV Ostrowskiego Dyktanda. Wśród 7 najlepszych były nasze 3 uczennice: Weronika Gawkowska (VIIIc) uzyskała tytuł Mistrza Ortografii w kategorii szkół podstawowych, Zuzanna Pieńkowska (VIIIb) zajęła III miejsce, a Weronika Gutowska (VIII b) wyróżnienie. Radość i duma rozpierają ich nauczycielki języka polskiego - p. Bożenę Krysińską i p. Ewę Puścian. Nagrodzonym gratulujemy sukcesu i życzymy zapału do dalszych potyczek z rodzimą ortografią!

• Sukces uczennicy naszej szkoły!

• Weronika Gawkowska z VIIIC, uczennica pani Bożeny Krysińskiej, została finalistką kuratoryjnego konkursu       z języka polskiego Mazowieckie Talenty. Do tytułu laureata, który zwalnia z pisania egzaminu z danego przedmiotu w klasie ósmej, Weronice zabrakło tylko trzech punktów! Tytuł finalisty gwarantuje Weronice ocenę celującą z języka polskiego na koniec roku szkolnego, a także daje dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły średniej. To już drugi sukces tej uczennicy - w minionym roku szkolnym Weronika została finalistką XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego im. o. Onufrego Kopczyńskiego organizowanego przez Szkołę Podstawową Zakonu Pijarów w Warszawie. Weronice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.