• Wycieczka do Torunia

• 10 maja klasy 4a i 4b wraz z p. Bożeną Krysińską, p. Ewą Puścian i p. Marleną Zadrożną podziwiały przepiękny Toruń. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zabytków i atrakcji Starego Miasta. W międzyczasie zawitaliśmy do domu Mikołaja Kopernika. Następnie oglądaliśmy ruiny zamku krzyżackiego. A na koniec, jak na Toruń przystało, wręcz wypadało udać się do piekarni Mistrza Bogumiła, aby upiec pierniczki.

• 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

• Maj - rocznica pięknych serc,

Maj - rocznica wielkich myśli.

7 maja świętowaliśmy w naszej szkole 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Klasy 4b oraz 6c zaprezentowały utwory oddające radosną atmosferę towarzyszącą naszym przodkom w okresie Sejmu Czteroletniego. Wiersze i scenka z życia rodziny pokazały również dumę oraz świadomość narodową współczesnych Polaków. Podniosły nastrój o optymistycznej wymowie został uzyskany dzięki muzyce w wersji instrumentalnej, wokalnej i tanecznej. Zebrani mogli też podziwiać prace wykonane na Szkolny Konkurs Plastyczno - Techniczny Orzeł Biały - Tradycja i Kreatywność.