• Ślubowanie klas pierwszych

• Już staliście się uczniami 🎓

Zaczęliście szkolne życie

Gdy mówicie „Jestem uczniem”

Co to znaczy, jak myślicie? 🤔” - na to pytanie uczniowie klas 1️⃣ odpowiedzieli śpiewająco 🎶. Pierwszaki już wiedzą, że w szkole należy uczyć się pilnie 📚, szanować nauczycieli 👩‍🏫👨‍🏫, kolegów i koleżanki 👫, być życzliwym 🤗, ale także uczyć się na popełnianych błędach. Pani Dyrektor Elżbieta Mariańska pasowała uczniów dużą kredką 🖍, wręczając z przewodniczącą Rady Rodziców panią Małgorzatą Hajkowską oraz z wychowawczyniami panią Martyną Skwierczyńską, panią Beatą Barszcz-Jackiewicz oraz panią Mirosławą Oniszk pamiątkowe dyplomy. Pierwszoklasiści otrzymali także szkolne krawaty, które będą towarzyszyły im do końca nauki w SP3. Mały Samorząd Uczniowski wspierał swoich młodszych kolegów i koleżanki, wprowadzając ich w szkolny świat swoimi przemówieniami. Wszystkim uczniom życzymy samych radosnych dni 🌞i szkolnych sukcesów 🤗.

• Dzień Edukacji Narodowej w SP3

• Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w późniejszym terminie, ale nie mnie hucznie niż zwykle. Uroczysty apel zaszczycili  swoją obecnością goście: p. Dorota Ambroziak- dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej, emerytowani nauczyciele SP3, p. Małgorzata Hajkowska - przewodnicząca Rady Rodziców oraz p. Anna Kowalczyk- skarbnik Rady Rodziców oraz rodziny uczniów.

Akademia była czasem zaprezentowania talentów uczniów, którzy odgrywali scenki z życia szkoły przeplatane rytmicznymi piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego.  Wieczór uświetnił również układ taneczny. Na koniec części oficjalnej swoje zmagania z tremą podjęły panie nauczycielki, wykonując piosenkę "Nie daj się!".

• Wycieczka klasy 4b do Białegostoku

• 13 października klasa 4b pod opieką p. Ewy Puścian i p. Jolanty Wardaszki wybrała się na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw obejrzano spektakl "Symulator" w Białostockim Teatrze Lalek. Przestawienie przeniosło nas w wirtualny świat. Miłą niespodzinką było odkrycie na ścianie w teatrze cytatu Janusza Korczka - patrona naszej szkoły. Następnie udaliśmy się do Fabryki Misia, gdzie czekało mnóstwo atrakcji i zabaw. Kolejny punkt wyckieczki stanowiło Muzeum Historii i Farmacji mieszczące się w Pałacu Branickich. Oprócz wielu ważnych informacji z dziedziny medycyny uczestniczyliśmy w warsztatach, których zadaniem było uzyskanie gipsowego odlewu w formie wspomnianego Pałacu. Ta wycieczka to czas relaksu, zabawy i nauki. Polecamy!