• Spotkanie z prelegentem Instytutu Myśli Schumana

          • 07.02.2023 r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań Jolanty Kibiłko oraz Małgorzaty Świderskiej uczestniczyła w spotkaniu z p. Krzysztofem Janowskim,  związanym z Instytutem Myśli Schumana, w którym prowadzi on projekt budowania dobrego wizerunku Polski w Europie i na świecie. Temat spotkania brzmiał: Europa Schumana - dlaczego warto odkrywać wartości w życiu? Postać Roberta Schumana - wybitnego francuskiego polityka, męża stanu, dwukrotnego premiera Francji oraz ojca założyciela Wspólnoty Narodów Europy, która ostatecznie przerodziła się w Unię Europejską – stała się doskonałą inspiracją dla młodzieży, by w przyszłości mogła z chęcią i odwagą podejmować działalność zawodową w oparciu o dobre wartości, jak np. życzliwość, uczciwość, odpowiedzialność czy skłonność do pomocy bliźnim. Przekazane pokoleniom, nauczone i stosowane wartości tworzą bowiem nasz charakter. To od niego zależy, jakich dokonujemy wyborów, kim się otaczamy, jaki mamy stosunek do świata, jakie stawiamy sobie cele, a także co jest dla nas w życiu najważniejsze. Charakter, czyli wartości w działaniu, decydują o całym życiu człowieka.

          • Lekcja online z Brembate di Sopra

          • 25 stycznia odbyła się kolejna lekcja online z obserwatorium z włoskiego miasta Brembate di Sopra. Uczniowie klas ósmych wysłuchali ciekawej prelekcji na temat ukształtowania powierzchni Księżyca - szczególnie powstawania kraterów.Był to bardzo interesujący wykład o naturalnym satelicie Ziemi. Wspomniano również o misji Apollo oraz dokładnie omówiono strój kosmonauty. Była to także dla uczniów okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych, gdyż prelekcja była prowadzona w języku angielskim.

            Małgorzata Świderska

          • Wywiadówka śródokresowa

          • 2 lutego 2023 r. odbędą się wywiadówki w dwóch turach: g. 16.30 - 17.30 kl. 1 - 4 oraz 17.45 -18.45 kl. 5 - 8. Zebrania poprzedzi szkolenie, które będzie prowadził pan Mariusz Jędrzejko, doktor habilitowany, profesor uczelni, pedagog specjalny i społeczny, socjolog, dyrektor naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej, kierujący Ośrodkiem Wsparcia dla Dzieci i Dorosłych z Zaburzeniami i Uzależnieniami w Józefowie, twórca Fundacji Bonum Humanum.

          • 31. Finał WOŚP

          • Szanowni Państwo!

            Już w tę niedzielę zagra 31. Finał WOŚP. Wracamy do licytacji stacjonarnych, na które serdecznie zapraszamy!  

            Program:

            Wielki Finał WOŚP, 29 stycznia 2023 r., MOSiR, ul. Trębickiego 10, Ostrów Mazowiecka

            ️ 8.00-16.00 Kwesta ulicami miasta                                                                                                                  

            11.15 Ostrów Biega

            12.00 Morsowanie w Stawie Miejskim przy MOSiR

            17.00-20.00 Główne licytacje na hali MOSiR

            20.15 Koncert Łukasza Drapały z zespołem

            Dodatkowe licytacja online na grupie na Facebooku od 28 stycznia 2023 r. godz. 10.00 (sobota) - do 29 stycznia 2023 r. godz. 10.00 (niedziela)

            Chcemy wygrać z sepsą!

            Gramy dla wszystkich - małych i dużych! Zagraj z nami i TY! 

            Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej i Fundacja Dzień Dobry

          • Wielka historia w Ostrowi Mazowieckiej

          • 26.01.2023 r. godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Ścieżki historii i tradycji" zatytułowane "Poszli nasi w bój...", podczas którego Andrzej Mierzwiński opowie o Powstaniu Styczniowym na Ziemi Ostrowskiej. Szczególne zaproszenie skierowane jest do uczniów klas IV-VIII.

          • Dzień Babci i Dziadka w Bibliotece

          • Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 23.01.2023 r. w godz. 17.00-19.00  na Dzień Babci i Dziadka. W programie wspólne zabawy Babć oraz Dziadków z wnukami, wykonywanie upominków, zabawy, konkursy, słodka niespodzianka. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona! Zapisy w Bibliotece lub pod numerem telefonu: 798894141, 798893939.

          • Trójka w telewizji

          • Naszej szkole udało się zająć miejsce na podium w konkursie "Solidarna Szkoła" . Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Świętego Mikołaja, z którą współpracujemy od kilku lat. W związku z tym wydarzeniem szkolna koordynatorka FŚM - pani Sylwia Suchta została poproszona o udzielenie krótkiego wywiadu dla TVP3 Warszawa. Cieszy nas to, że nasza działalność została zauważona i doceniona. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy wspierali podjętą przez nas inicjatywę.

          • SP3 na podium

          • "Obdarować może jedynie ten, kto sam potrzebuje pomocy. Okazać solidarność umie ktoś, kto sam dostrzega, że jest istotą, która istnieje dzięki solidarności innych”. Słowa pana Dariusza Karłowicza, Prezesa Fundacji Świętego Mikołaja, na długo pozostaną w naszej pamięci a wraz z nimi niezapomniane, podniosłe wrażenia po finałowej gali konkursu „Solidarna Szkoła”, w której mieliśmy zaszczyt uczestniczyć. 

            Z wielką dumą informujemy, że z 73 szkół biorących udział w akcji, 12 zostało wyróżnionych, w tym nasza „Trójka”, która zajęła miejsce NA PODIUM! To dla nas niebywały sukces!

            Uroczystość wręczenia tytułów oraz nagród odbyła się 6 grudnia w Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Kolejno udaliśmy się do Pałacu Królewskiego na spotkanie z Pierwszą Damą.

            Otrzymanie tytułu "Solidarnej Szkoły" jest naszym wielkim osiągnięciem. Bądźmy solidarną społecznością, i pamiętajmy - wspólnie możemy zdziałać dużo więcej! Dziękujemy każdemu, kto wspomógł naszą inicjatywę. Jednocześnie zachęcamy do dalszej współpracy na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja

             Wolontariat w Naszej szkole to niemalże armia młodych osób o wielkich sercach. To dzięki Waszej determinacji i czynnej pomocy możemy zdobywać szczyty! Grudzień to dla nas pracowity miesiąc. Także droga młodzieży - zbierajcie swoje siły, bo już niebawem czeka nas dużo pracy.

             Sylwia Suchta

          • Jasełka w SP3

          • Przedstawienie bożonarodzeniowe zaprezentowane przez uczniów i ich rodziców zwróciło uwagę na pokusy czyhające na współczesnego człowieka. Wyraziste scenki ukazały, że różne grupy społeczne zmagają się z brakiem czasu, który częściowo jest zabierany przez bezmyślną zabawę, nadmierne zakupy,  nieprzemyślne wycieczki. W taki sposób zło chce odciągnąć człowieka od Boga. Gratulacje należą się nauczycielom przygotowującym jasełka, zwłaszcza że w tym roku w inscenizacji oprócz młodzieży w udział wzięli również rodzice!  Brawo! Było ewelacyjnie.

          • Wigilia klasowa w 8b

          • Dzielenie się opłatkiem, pyszne potrawy, miła atmosfera oraz goście - uczniowie klasy 8b wraz z wychowawczyniami zasmakowali już Wigilii świąt Bożego Narodzenia.  

          • Mikołajki

          • Mikołajki budzą pozytywne emocje!  6 grudnia to przedsmak Bożego Narodzenia. Czerwone czapki, oczekiwanie na prezenty i radość.