• Dzień Edukacji Narodowej w SP3

• Dzień Edukacji Narodowej świętowano w SP3  13 października. Uroczystość rozpoczęła część oficjalna, na którą składały się: przemówienie Pani Dyrektor, przemowa Przewodniczącej Rady Rodziców oraz przyznanie nagród nauczycielom. Następnie można było się zrelaksować, oglądając show w wykonaniu uczniow z klas młodszych i starszych. Młodzi artyści zaprezentowali spectrum swoich umiejętności od konferansjerskich, recytatorskich, aktorskich po wokalne i taneczne. Akademia została zwieńczona piosenką  "Mniej znaczy więcej" w wykonaniu nauczycielek.

Wszystkiego najlepszego na kolejne dni w szkole!

• W Centrum Kształcenia Rolniczego

• 11 października  uczniowie klas 8 gościli w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. Szkoła bardzo nam się podobała. Mogliśmy skosztować pysznych rogalików. Zobaczyliśmy świetnie wyposażone: warsztaty, pracownię do nauki języków obcych, palmiarnię, pracownię, w której kształcą się przyszli kucharze i architekci krajobrazu. Mogliśmy przejechać się traktorem oraz spróbować sił, prowadząc kombajn przy użyciu symulatora.  Dziękujemy za zaproszenie!

• Ósme klasy w Miejskiej Bibliotece Publicznej

• Zostaliśmy zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Maz. Uczniowie klas 8 mieli okazję założyć kartę czytelnika, która upoważnia nie tylko do wypożyczania książek, ale także do przebywania w wielu ciekawych kącikach na terenie biblioteki. Dziękujemy za zaproszenie!

• IV edycja akcji #"SprzątamyDlaPolski"

• W dniu 4 października 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej uczestniczyli w ogólnopolskim wydarzeniu - IV edycji #SprzątamyDlaPolski.  Uczniowie klasy integracyjnej z zapałem i uśmiechem na twarzach porządkowali tereny rekreacyjne oraz wspólnie spędzali czas, ucząc się przy tym, czym jest dbałość o środowisko naturalne.

p. Agnieszka Andryszczyk