• Spotkanie z prof. dr hab. Mariuszem Jędrzejko

• Ostatnio w naszej szkole gościł prof. Mariusz Jędrzejko. Przeprowadził dla rodziców i nauczycieli szkolenie, które dotyczyło trudności emocjonalnych, zaburzeń lękowych, uzależnień behawioralnych dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Niekonwencjonalny sposób przeprowadzenia szkolenia spotkał się z entuzjastyczną reakcją odbiorców. Optymizm, momentami humorystyczny wydźwięk, a przede wszystkim konkretny i prosty przekaz sprawił, że rodzice i pedagodzy po wyjściu ze spotkania nie mieli wątpliwości co do swojej roli w wychowywaniu dzieci. Stawianie granic, trzymanie się zasad, konsekwencja i „wspólny front” rodziców jest kluczem do wychowawczego sukcesu. Niby takie oczywiste, a okazuje się, że trudne do wcielenia w życie. Uważamy, że taka forma szkoleniowa przynosi najlepsze efekty. Bardzo dziękujemy za przeprowadzone szkolenie!

• Lekcja języka angielskiego: "Mr Wolf goes to London"

• W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie kl.4-6 uczestniczyli w nietypowej lekcji języka angielskiego. Korzystając z nowoczesnych technologii informacyjnych przenieśliśmy się do teatru i obejrzeliśmy anglojęzycznych przedstawienie pod tytułem "Mr Wolf goes to London". Uczniowie mieli możliwość zetknąć się z żywym językiem oraz wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności językowe, wykonując zadania dołączone do spektaklu. Dziękujemy Dyrekcji za sfinansowanie tej inicjatywy i dbanie o rozwój naszych uczniów.

• Bal karnawałowy

• Dynamiczna muzyka, świetna zabawa, rytmiczny taniec, integrująca atmosfera - takimi słowami można podsumować bal karnawałowy, który odbył się 8 lutego w SP3. Młodzież pokazała, co to znaczy bawić się na maksa, w dobrym tego słowa znaczeniu!

• Spotkanie z prelegentem Instytutu Myśli Schumana

• 07.02.2023 r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań Jolanty Kibiłko oraz Małgorzaty Świderskiej uczestniczyła w spotkaniu z p. Krzysztofem Janowskim,  związanym z Instytutem Myśli Schumana, w którym prowadzi on projekt budowania dobrego wizerunku Polski w Europie i na świecie. Temat spotkania brzmiał: Europa Schumana - dlaczego warto odkrywać wartości w życiu? Postać Roberta Schumana - wybitnego francuskiego polityka, męża stanu, dwukrotnego premiera Francji oraz ojca założyciela Wspólnoty Narodów Europy, która ostatecznie przerodziła się w Unię Europejską – stała się doskonałą inspiracją dla młodzieży, by w przyszłości mogła z chęcią i odwagą podejmować działalność zawodową w oparciu o dobre wartości, jak np. życzliwość, uczciwość, odpowiedzialność czy skłonność do pomocy bliźnim. Przekazane pokoleniom, nauczone i stosowane wartości tworzą bowiem nasz charakter. To od niego zależy, jakich dokonujemy wyborów, kim się otaczamy, jaki mamy stosunek do świata, jakie stawiamy sobie cele, a także co jest dla nas w życiu najważniejsze. Charakter, czyli wartości w działaniu, decydują o całym życiu człowieka.