Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej znalazło się w finałowej piętnastce 16. Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku. To ogromne wyróżnienie! Udział w plebiscycie to nie tylko promocja nowego Muzeum, jedynego miejsca w Polsce, które w tak kompleksowy sposób opowiada historię Witolda Pileckiego, ale też promocja miasta Ostrów Mazowiecka. Głosując na Muzeum zagłosujesz też na Ostrów Mazowiecką. Aby zagłosować, należy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl, zaakceptować regulamin Plebiscytu i oddać łącznie trzy głosy, jeden głos oczywiście na Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w kategorii Wydarzenie Roku 2022.Bezpośredni link do głosowania: https://liblink.pl/3EtUcJS26z
Aktualności
Zagłosuj na Muzeum - Dom Rodziny Pileckich
Gazetka szkolna "Przegląd Korczakowski"
W naszej szkole pojawił się pierwszy numer "Przeglądu Korczakowskiego". Gazetka powstała dzięki inicjatywie Dominika Andrzejewskiego - ucznia klasy 8b. Do współtworzenia pisma zostali zaproszeni uczniowie klas ósmych, którzy opracowali opublikowane teksty. Realizację pomysłu koordynowała p. Ewa Puścian - nauczycielka prowadząca zajęcia rozwijające z języka polskiego. Młodym dziennikarzom życzymy motywacji do pracy i ciekawych pomysłów na kolejne artykuły.
Egzamin ósmoklasisty
Było sporo nerwów i niepewności, ale ósmoklasiści z SP3 dali z siebie wszystko. Od 23 do 25 maja trwały egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka nowożytnego. Powtórki z poszczególnych przedmiotów, typowanie lektur, tematów dłuższych form wypowiedzi i zadań stanowiły treść ostatnich rozmów. Na wyniki trzeba poczekać do lipca.
7
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w powiecie ostrowskim w roku szkolnym 2023/2024
Wyniki IV Ostrowskiego Dyktanda o tytuł Mistrza Ortografii
9 maja 2023 r. odbyło się wręczenie nagród laureatom IV Ostrowskiego Dyktanda. Wśród 7 najlepszych były nasze 3 uczennice: Weronika Gawkowska (VIIIc) uzyskała tytuł Mistrza Ortografii w kategorii szkół podstawowych, Zuzanna Pieńkowska (VIIIb) zajęła III miejsce, a Weronika Gutowska (VIII b) wyróżnienie. Radość i duma rozpierają ich nauczycielki języka polskiego - p. Bożenę Krysińską i p. Ewę Puścian. Nagrodzonym gratulujemy sukcesu i życzymy zapału do dalszych potyczek z rodzimą ortografią!
Świętowanie kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
- 1
Dzieje się w mieście!
Miejskie obchody 3 Maja
Sukces uczennicy naszej szkoły!
Weronika Gawkowska z VIIIC, uczennica pani Bożeny Krysińskiej, została finalistką kuratoryjnego konkursu z języka polskiego Mazowieckie Talenty. Do tytułu laureata, który zwalnia z pisania egzaminu z danego przedmiotu w klasie ósmej, Weronice zabrakło tylko trzech punktów! Tytuł finalisty gwarantuje Weronice ocenę celującą z języka polskiego na koniec roku szkolnego, a także daje dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły średniej. To już drugi sukces tej uczennicy - w minionym roku szkolnym Weronika została finalistką XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego im. o. Onufrego Kopczyńskiego organizowanego przez Szkołę Podstawową Zakonu Pijarów w Warszawie. Weronice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
- 4
Dzień Ziemi
- 11
Wywiadówka 19.04.2023
Zebrania z rodzicami odbędą się w dniu 19.04.2023 r. w następujących salach:
- klasy I- IV godz. 17.00
I A i– 14
I B – 15
I C – 18
II A – 16
II B – 22
II C - 25
III A – 29
III B – 27
III C – 17
IV A – 35
IV B – 33
IV C – 38
IV D - 30
- klasy V-VIII godz. 18.00
V A - 22
V B – 36
V C – 25
VI A – 27
VI B – 39
VI C – 38
VII A – 29
VIII A – 31
VIII B – 30
VIII C – 37
VIII D - 40
Kolejna lekcja online z obserwatorium w Brembate di Sopra
13 kwietnia odbyła się kolejna lekcja online z obserwatorium z włoskiego miasta Brembate di Sopra. Tematem wykładu było znalezienie odpowiedzi na pytanie: "Czy jest życie w kosmosie?". Prelegenci w ciekawy sposób przedstawili warunki, jakie powinny być spełnione, aby życie mogło istnieć. Uczniowie dowiedzieli się, że życie na planecie definiuje jej wielkość, temperatura, siła grawitacji i atmosfera. Ciekawostką były spekulacje na temat możliwego wyglądu obcych istot, które zdecydowanie mogą się różnić od istot ludzkich. Na zakończenie pokazany został teleskop kosmiczny Keplera, który bada, czy na planecie jest możliwe życie. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i oczekują na następne spotkanie. To było dla nich niezwykle doświadczenie.
Małgorzata Świderska
Życzenia wielkanocne
Apel poświęcony św. Janowi Pawłowi II
Świętość! To powołanie każdego człowieka! Jaką drogę należy przebyć, aby stać się świętym? Na to pytanie dał nam odpowiedź przez swoje życie i nauczanie Karol Wojtyła - święty Jan Paweł II.
"Świętość wydaje się celem trudnym, osiągalnym tylko dla ludzi zupełnie wyjątkowych albo dla tych, którzy odrywają się całkowicie od życia i kultury danej epoki."
W dniu 5 kwietnia 2023 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 18 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Naszą miłość do Jana Pawła II wyraziliśmy tym co zwykłe, proste, płynące prosto z dziecięcego serca - słowem i piosenką. Przypomnieliśmy wszystkim postać naszego wyjątkowego rodaka, Jego życie, pontyfikat oraz drogę do świętości. Choć nie ma Go już wśród nas, ale żywa jest nasza pamięć o Nim i o Jego słowach. Apel spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i dostarczył wiele wzruszeń całej społeczności szkolnej.
Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 5c pod kierunkiem pań: Izabelli Cieśluk. Jolanty Kibiłko, Marleny Parafińskiej oraz Jolanty Wardaszki. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod opieką pani Agnieszki Jakubiak.
9
Szkolny Konkurs Talentów
Z okazji pierwszego dnia wiosny odbył się Szkolny Konkurs Talentów. "Wiosenne Joł Szoł" rozbawiło społeczność szkolną do łez. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty taneczne, wokalane, kabaretowe, teatralne, ktróre wymagały też zmysłu choreograficznego, scenograficznego czy charakteryzatorskiego. Nad wszystkim czuwać też musiał scenograf i reżyser. Talentów co niemiara! Rozwijajcie się!
11
Etap miejski "Warszawskiej Syrenki"
13 marca w Miejskim Domu Kultury odbył się etap miejski/powiatowy 46. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" z udziałem naszych uczniów. SP3 reprezentowali: Alan Przastek kl. IIB, Malwina Swaczyna kl. IIC, Michalina Krupa kl. IIIB, Julia Serowiecka kl. IVC, Hanna Wożbińska kl. IV D, Maria Martynowska kl. V B. W jury zasiedli: Ewa Gorzelak - aktorka, autorka i reżyserka spektakli dla dzieci w Teatrze Przestrzeni, Kamil M. Małanicz - reżyser słuchowisk, piosenek i dialogów, Mateusz Weber - aktor dubbingowy, teatralny i filmowy. W konkursie przewidziano miejsca, wyróżnienia i nagrody. Wśród wyróżnionych znalazła się Michalina Krupa, której opiekunem jest pani Martyna Skwierczyńska. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za tak godną reprezentację Szkoły od najmłodszych lat!
Rekolekcje wielkopostne
W dniach 13 -15 marca będą odbywać się rekolekcje wielkopostne w kościele pw. WNMP dla klas I - IV o godz. 9.00, a dla klas V-VIII o 10.30.
Wyniki X Szkolnego Konkursu Wiedzy o Witoldzie Pileckim
W piątek 3 marca 2023 r. tuż po apelu szkolnym poświęconym Żołnierzom Wyklętym nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów laureatom X Szkolnego Konkursu Wiedzy o Witoldzie Pileckim. Konkurs odbył się 10 lutego 2023 (tuż przed feriami), a poszczególne miejsca zajęli:
1. Piotr Gryczon
2.Marcin Grabowski
3. Daniel Branicki-Kruk (wszyscy uczniowie kl VIII d).
Nagrody rzeczowe ufundowało ostrowskie Muzeum Dom Rodziny Pileckich, a wręczyła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Elżbieta Mariańska w towarzystwie pomysłodawcy i organizatora konkursu p. Arkadiusza Parzycha.
Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w roku następnym.
A.Parzych
Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy Mitologicznej
W piątek 3 marca, w sali gimnastycznej naszej szkoły, nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród dla uczestników Szkolnego Konkursu Wiedzy Mitologicznej dla uczniów klas piątych przeprowadzonego 30 stycznia przez panie: Dorotę Lipkę i Justynę Kołodziej. W konkursie wzięło udział 25 uczniów, którzy mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy dotyczący znajomości wybranych mitów greckich oraz napisać krótką wypowiedź pisemną nt. wybranej przez siebie postaci mitologicznej. Nagrody zwycięzcom, po apelu z okazji Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’, wręczyła pani dyrektor Elżbieta Mariańska. Oto lista nagrodzonych uczniów:1.Igor Drabio (kl.5c) - I m.2.Dominik Rowicki (kl.5a) – II m.3.Urszula Zommer (kl.5c) i Maciej Lasoń (kl.5b) – III m.4.Jakub Kołodziejczyk i Nadia Pniewska (kl.5b), Antoni Śpiewak (kl.5a), Anna Kruczyńska (kl.5c) wyróżnienie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w szkolnych i pozaszkolnych konkursach o różnej tematyce. Naprawdę warto!
Dorota Lipka
Archiwum Aktualności