Upominki mikołajkowe dla Domu Dziecka w Zambrowie
Z inicjatywy uczniów klasy VIII a, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Martyny Swaczyny, ostrowska „trójka” zaangażowała się w zbiórkę prezentów mikołajkowych dla wychowanków Domu Dziecka w Zambrowie. Do akcji młodzieży szkolnej dołączyły się klasy IVb , Va , VIa, VIb, VIIc, VIId, i VIIIb wraz z rodzicami, wychowawcami i nauczycielami. Przygotowano 51 prezentów dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 20 lat, w których znalazły się słodycze, zabawki, maskotki oraz kosmetyki. Pani Martyna Swaczyna wszystkie prezenty przekazała na ręce dyrektora placówki wychowawczej.
Nikola w etapie wojewódzkim
Trójka jest dumna ze swojej uczennicy! Nikola Samsel z VIIc (uczennica pani Bożeny Krysińskiej) zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego! Gratulujemy odniesionego sukcesu i trzymamy kciuki za Nikolę w etapie wojewódzkim!
Andrzejki
Z okazji zbliżających się andrzejek, chcieliśmy przypomnieć wieczór wróżb i zabaw. Oto krótka prezentacja wykonana przez uczniów klasy 5 a pod kierownictwem Pani Marty Podbielskiej. Niech te wspomnienia z ubiegłych lat, wprawią Uczniów i Nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 w dobry nastrój, a serce wypełni radość . Owocnego świętowania!
Udział w akcji "Szkoła do hymnu"
W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji Szkoła do hymnu. O godzinie 11:11 używając Platformy Teams odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Do akcji włączyła się cała społeczności szkolna. Kształtujemy szacunek dla historii minionych pokoleń. Uświadamiamy małym Polakom jak ważna jest rola wartości w życiu narodu.
Święto Niepodległości
„Pamiętajmy, że miłość do Ojczyzny to nie slogan, to dar który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom”. Klasa 8 c wraz z opiekunem Danielem Święcickim i Justyną Kołodziej przygotowali słuchowisko na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Prosimy o odsłuchanie:
Słuchowisko
O kształceniu dualnym na doradztwie zawodowym
10 listopada na doradztwie zawodowym odbyło się spotkanie dotyczące tworzenia KLASY DUALNEJ w Ostrowi Mazowieckiej. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest kształcenie dualne. Poznali także przedstawicieli takich firm jak: Apla i Schneider. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą trzech potrzebnych na rynku pracy zawodów tj.: operator obrabiarek skrawających, mechatronik i ślusarz. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu.
Ulotka o dualnej klasie branżowej
Lekcja biblioteczna
"Czytanie jest podróżą , a książka mapą” czyli reaktywacja innowacji pedagogicznej, która ukierunkowana jest na:
-nabywanie kompetencji w zakresie edukacji polonistycznej
-oddziaływania terapeutyczne poprzez wspólną naukę i zabawę uczniów pełnosprawnych i niepełnosprawnych
-szeroko rozumianą integrację środowiska szkolnego
Tym razem skorzystaliśmy z zaproszenia Pani Ewy Stempczyńskiej i w ramach Narodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przeprowadziliśmy lekcję biblioteczną mającą na celu popularyzowanie czytelnictwa odkrywanie czytelniczych gustów naszych podopiecznych oraz uświadamianie korzyści płynących z odwiedzania biblioteki.
Uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą na temat pozytywnych skutków "zaprzyjaźniania się z książkami" , znajomością baśń i bajek oraz zasad właściwego zachowywania się w bibliotece
Spotkanie zakończyliśmy słuchowiskiem w warunkach sprzyjających wyciszen
Innowacja pedagogiczna: "Czytanie jest podróżą, a książka mapą”
Empatia pozwala ludziom odbierać emocje innych tak, jak uszy odbierają dźwięki bez niej jesteś emocjonalnie głuchy", Dan Wells
"Czytanie jest podróżą, a książka mapą" to innowacja pedagogiczna dedykowana uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Kilka słów o innowacji
Uczniowie klas integracyjnych oraz uczniowie z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego to dzieci, które borykają się z różnymi problemami np. edukacyjnymi, emocjonalnymi. Aby mogły utworzyć zgrany zespół klasowy oraz szkolny muszą lepiej się poznać, wzajemnie sobie zaufać, co poprawi jakość ich pracy, relacje między sobą i wychowawcami. Dlatego głównym celem programu jest stworzenie spójnej, zintegrowanej społeczności, której członków będą łączyć silne więzi społeczne. Nauczyciele jako przewodnicy i doradcy uczniów mają za zadanie pomóc im uświadomić sobie wzajemne relacje i problemy oraz
Ślubowanie klas pierwszych
23 października 2020 w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie Klas I - aby zachować wszelkie środki ochrony w dobie pandemii klasy świętowały oddzielnie. W obecności Pani Dyrektor oraz wychowawców uczniowie otrzymali szkolne krawaty, czapki i dyplomy.
Wycieczka I B
Klasa 1B odwiedziła Farmę Dyń, na której uczniowie mieli okazję zobaczyć rzeźby wykonane z dyni oraz spróbować słynnego kremu dyniowego :) Podczas zawodów z dyniami i zabaw nie zabrakło uśmiechu i dobrego humoru :)
p. Martyna Skwierczyńska
Projekt edukacyjny "Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?"
Klasa 1B uczestniczy w projekcie edukacyjnym zorganizowanym przez Uniwersytet Dzieci "Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?". Uczniowie, pod okiem Pani Martyny Skwierczyńskiej i Pani Sylwii Suchty mogą dowiedzieć się jak trenować myślenie, ile pomysłów jest w głowie, jak ludzie przeżywają emocje i wiele innych ciekawych oraz przydatnych umiejętności ułatwiających współpracę w grupie :)
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Emocja"
Klasa 6b Szkoły Postawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej pod kierunkiem Jolanty Załęgowskiej i Olgi Lotkowskiej wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Emocja" .
Młodzież naszej szkoły zrealizowała pierwszy z pięciu modułów - "kreatywność".
Zabawa podczas realizacji projektu była wyjątkowa. Uczniowie rozbudzali w sobie ciekawość, pomysłowość, a także uczyli się otwartości w relacjach rówieśniczych. Stworzyliśmy kącik emocji, rozmawialiśmy o emocjach oraz o tym, co jest dla nas ważne.
PROJEKT GRANTOWY "ZDALNA SZKOŁA"
Projekt grantowy pn. zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego, realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.
Procedury COVID-19. WAŻNE!
W linku znajdziecie Państwo następujące procedury
Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci ze szkoły. - zał.1
Procedura pobytu i zabawy w sali dydaktycznej i świetlicy szkolnej. - zał.2
Procedura wyjścia grupy uczniów na plac zabaw i boiska szkolne. - zał.3
Procedura pobytu grupy na placu zabaw i boisku szkolnym. - zał.4
Logowanie
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1520659