• Rekrutacja do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej na rok szkolny 2024/2025 odbywa się w oparciu o Zarządzenie Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka:
   • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
   • Bezpiecznych ferii
     • Jarmark Wielkanocny przed Starą Elektrownią

      10 kwietnia 2022 r. w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się plenerowo na placu przed Starą Elektrownią w Ostrów Mazowieckiej (ul. 11 listopada 7). Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia stoisk zaproszonych wystawców oraz skorzystania z kącika dla dzieci, gdzie pracownicy MDK będą w kreatywny sposób wykonywać pracę plastyczne wraz z dziećmi oraz m.in. malować im twarze. Nie obędzie się również bez stoiska ze wsparcie dla naszych sąsiadów z Ukrainy, na którym będziemy sprzedawać za symboliczne kwoty książki przyniesione do MDK-u przez życzliwych ludzi. Dzień też również przypada na Niedzielę Palmową, dlatego również z tego powodu zachęcamy do odwiedzin w celu zakupienia wielkanocnej palemki oraz ostatnich przed świątecznych zakupów. Na targowisku będzie można nabyć:

    • Stelaż ze zdjęciami i informacjami o Janie Pawle II
     • Apel o św. Janie Pawle II

      4 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony osobie św. Jana Pawła II, Papieża Polaka, który odszedł do Domu Ojca 17 lat temu. Celem montażu słowno - muzycznego było ukazanie dzieciom wspaniałej postaci Jana Pawła II, która jest dla nas wzorem umiłowania Boga, nauki i Ojczyzny. Mogliśmy usłyszeć, jakie cechy człowieka świadczą o wypełnieniu jego życiowej misji, dążenia do świętości. Możemy naśladować Papieża i uczyć się od Niego wielu wspaniałych postaw: modlitwy, służby, miłości i miłosierdzia, troski o dzieci, młodzież i o rodziny, wypełniania sumiennie swoich obowiązków, ale też uśmiechu, radości i poczucia humoru. W czasie akademii panowała poważna atmosfera. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem oglądali prezentację o życiu Jana Pawła II, uważnie wsłuchiwali się w dialogi i odgrywane scenki oraz słuchali piosenek. Na zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy znaną i

     • Wywiadówka

      W dniu 06.04.2022 odbędą się spotkania z rodzicami w godzinach:

      - klasy I-IV g. 17.00

      - klasy V-VIII g. 18.00 w następujących salach:

      I A – 16

      I B – 15

      I C – 18

      II A – 27

      II B – 28

      II C – 29

      III A – 14

      III B – 26

      III C – 17

      III D - 25

      IV A – 22

      IV B – 31

      IV C – 30

      V A - 27

      V B – 28

     • Rekolekcje wielkopostne

      Harmonogram rekolekcji wielkopostnych 2022:

      23.03.2022

      8:30 - spotkanie rekolekcyjne na sali gimnastycznej SP – kl.I-III

      10:30 - Msza Św. oraz spotkanie dla młodzieży w kościele – kl. IV-VIII

      24.03.2022

      9:00 – Msza Św. w Kościele - kl.I-IV

      10:30 - Msza Św. oraz spotkanie dla młodzieży w kościele – kl. V-VIII

     • Nasi uczniowie najlepsi!

      Konkursy Przedmiotowe Mazowieckich Talentów cieszą się od lat prestiżem. 23 marca 2022 r. została ogłoszona lista laureatów i finalistów Konkursu języka angielskiego "Mazowieckie Talenty". Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły, Nikola Samsel. W etapie wojewódzkim uczestniczyło 270 uczniów ze szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Nikola jest jedną z trzech osób, które uzyskały najwyższy wynik, tj. 54 na 60 punktów możliwych do zdobycia. Tytuł laureata zwalnia Nikolę z egzaminu przedmiotowego z języka angielskiego w klasie VIII i daje jej pierwszeństwo przyjęcia do wybranej szkoły średniej. Gratulujemy p. Małgorzacie Świderskiej, nauczycielce języka angielskiego. Warto nadmienić, że w ubiegłym roku szkolnym Nikola została również laureatką z języka polskiego. Natomiast Kacper Krystoszyk z klasy VIIIa osiągajął w etapie wojewódzkim najwyższy ex-equo wynik (58 na 60 moż

     • List Ministra Edukacji i Nauki

      Warszawa, 11 marca 2022 roku

      Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,

      Przedstawiciele Samorządów,

      Szanowni Rodzice,

      Drodzy Uczniowie,

      od kilkunastu dni za naszą wschodnią granicą trwają działania wojenne prowadzone przez Rosję przeciwko narodowi ukraińskiemu. Wydarzenia te w ogromnym stopniu wpłynęły także na sytuację w naszym kraju. Od początku wojny postawa polskiego społeczeństwa – solidarność z Ukrainą, która przejawia się przede wszystkim w bezinteresownym niesieniu pomocy– jest godna najwyższego uznania. Ogrom cierpienia jakiego doświadczają Ukraińcy jest niewyobrażalny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że naszym wspólnym zadaniem jest obecnie zapewnienie uchodźcomdogodnych warunków bytowych, umożliwienie podjęcia pracy, a także kontynuowania edukacji i nauki.

     • Polsko - włoskie rozmowy online

      W czwartek 10 marca odbyło się kolejne spotkanie reprezentantów ostrowskich szkół z uczniami z zaprzyjaźnionego miasta we Włoszech Brembate di Sopra. Podczas spotkania online przedstawialiśmy ciekawe miejsca do spędzania wakacji w naszych krajach. Wyraziliśmy nadzieję, że uda nam się odwiedzić je osobiście, bo rzeczywiście prezentacje były bardzo atrakcyjne. Uczniowie mieli też okazję ćwiczyć umiejętność komunikacji w języku angielskim.

     • INNOWACJA PEDAGOGICZNA

      INNOWACJA PEDAGOGICZNA organizacyjno-metodyczna „Flipped classroom - Lekcja z klasą odwróconą na języku angielskim”

      GENEZA PROGRAMU:

      Program swoim działaniem obejmuje zespół klasowy, w którym trudno jest zaangażować znaczną część uczniów do aktywnego słuchania i nauki podczas zajęć lekcyjnych oraz systematycznego ćwiczenia w ramach zadań domowych. Uczniowie powinni w większym stopniu czuć się autorami procesu uczenia się, rozwijać umiejętność planowania własnej pracy oraz oceniać postępy i stopień opanowania wiedzy i umiejętności. Istotne jest stwarzanie sytuacji aktywizujących i integrujących uczniów oraz oddanie autonomii uczenia się w ręce uczniów, aby nauka była bardziej efektywna i skuteczna. Każdy uczeń jest jednostką z indywidualnymi potrzebami i aby im sprostać każdy z nich musi znaleźć swój własny s

    • Dwoje dzieci rzucających się śnieżakami
     • Ferie w mieście

      Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej
      przedstawia ofertę zajęć w ramach akcji FERIE W MIEŚCIE:

      • zajęcia szachowe - Martyna Skwierczyńska

      07.02.2022 r. godz. 10:00 - 13:00

      08.02.2022 r. godz. 10:00 - 13:00

      • zajęcia taneczne - Martyna Swaczyna

      02.02.2022 r. godz. 10:00 - 11:00

     • „e-uzależnienie”

      Początek Nowego Roku bywa czasem nadziei na lepsze jutro. Często pojawiają się refleksje nad tym, czy nie należy czegoś w swoim życiu zmienić. Wśród licznych postanowień warto zwrócić uwagę na odpoczynek i zastanowić się, czy dotychczasowe, stosowane sposoby dawały prawdziwe wytchnienie. Dobrze jest zastanowić się, jak korzystają z czasu wolnego dzieci.

     • Jasełka w SP3

      Z okazji świąt Bożego Narodzenia zachęcam Państwa do obejrzenia pięknych jasełek bożonarodzeniowych w wykonaniu uczniów klasy IIIB oraz montażu słowno - muzycznego przygotowanego przez klas IV-VIII. Dziękuję bardzo uczniom klasy IIIB , wychowawczyni p. Wioletcie Kubickiej, siostrze Janinie Nowosadko, p. Jolancie Wardaszce, p. Agnieszce Andryszczyk, p. Adamowi Krzśniakowi, p. Jolancie Kibiłko, p. Annie Kempisty, p. Ewie Stempczyńskiej, p. Małgorzacie Kuczyńskiej, rodzicowi p. Łukaszowi Bieniek za montaż oraz rodzicom z klasy IIIB zaangażowanym w przedsięwzięcie.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 25.06.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1360225