• Rekrutacja do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej na rok szkolny 2024/2025 odbywa się w oparciu o Zarządzenie Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka:
   • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
   • Bezpiecznych ferii
     • Kolejna lekcja online z obserwatorium w Brembate di Sopra

      13 kwietnia odbyła się kolejna lekcja online z obserwatorium z włoskiego miasta Brembate di Sopra. Tematem wykładu było znalezienie odpowiedzi na pytanie: "Czy jest życie w kosmosie?". Prelegenci w ciekawy sposób przedstawili warunki, jakie powinny być spełnione, aby życie mogło istnieć. Uczniowie dowiedzieli się, że życie na planecie definiuje jej wielkość, temperatura, siła grawitacji i atmosfera. Ciekawostką były spekulacje na temat możliwego wyglądu obcych istot, które zdecydowanie mogą się różnić od istot ludzkich. Na zakończenie pokazany został teleskop kosmiczny Keplera, który bada, czy na planecie jest możliwe życie. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i oczekują na następne spotkanie. To było dla nich niezwykle doświadczenie.

     • Szkolny Konkurs Talentów

      Z okazji pierwszego dnia wiosny odbył się Szkolny Konkurs Talentów. "Wiosenne Joł Szoł" rozbawiło społeczność szkolną do łez. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty taneczne, wokalane, kabaretowe, teatralne, ktróre wymagały też zmysłu choreograficznego, scenograficznego czy charakteryzatorskiego. Nad wszystkim czuwać też musiał scenograf i reżyser. Talentów co niemiara! Rozwijajcie się!

     • Etap miejski "Warszawskiej Syrenki"

      13 marca w Miejskim Domu Kultury odbył się etap miejski/powiatowy 46. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" z udziałem naszych uczniów. SP3 reprezentowali: Alan Przastek kl. IIB, Malwina Swaczyna kl. IIC, Michalina Krupa kl. IIIB, Julia Serowiecka kl. IVC, Hanna Wożbińska kl. IV D, Maria Martynowska kl. V B. W jury zasiedli: Ewa Gorzelak - aktorka, autorka i reżyserka spektakli dla dzieci w Teatrze Przestrzeni, Kamil M. Małanicz - reżyser słuchowisk, piosenek i dialogów, Mateusz Weber - aktor dubbingowy, teatralny i filmowy. W konkursie przewidziano miejsca, wyróżnienia i nagrody. Wśród wyróżnionych znalazła się Michalina Krupa, której opiekunem jest pani Martyna Skwierczyńska. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za tak godną reprezentację Szkoły od najmłodszych lat!

     • Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy Mitologicznej

      W piątek 3 marca, w sali gimnastycznej naszej szkoły, nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród dla uczestników Szkolnego Konkursu Wiedzy Mitologicznej dla uczniów klas piątych przeprowadzonego 30 stycznia przez panie: Dorotę Lipkę i Justynę Kołodziej. W konkursie wzięło udział 25 uczniów, którzy mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy dotyczący znajomości wybranych mitów greckich oraz napisać krótką wypowiedź pisemną nt. wybranej przez siebie postaci mitologicznej. Nagrody zwycięzcom, po apelu z okazji Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’, wręczyła pani dyrektor Elżbieta Mariańska. Oto lista nagrodzonych uczniów:1.Igor Drabio (kl.5c) - I m.2.Dominik Rowicki (kl.5a) – II m.3.Urszula Zommer (kl.5c) i Maciej Lasoń (kl.5b) – III m.4.Jakub Kołodziejczyk i Nadia Pniewska (kl.5b), Antoni Śpiewak (kl.5a), Anna Kruczyńska (kl.5c) wyróżnienie.

    • Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
     • Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

      Trzeciego marca b.r. w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’ w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel dla klas 6-8 przygotowany przez panie: Małgorzatę Świderską i Martynę Swaczynę, w którym brali udział uczniowie z klasy 4b, 6c i klas ósmych. Akademię uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. Agnieszki Jakubiak, natomiast dekorację sali przygotowała wraz z uczniami p. Anna Kempisty. W montażu słowno-muzycznym uczniowie przybliżyli sylwetki ,,żołnierzy wyklętych’’, m.in. Danuty Siedzikówny ,,Inki’’ i rotmistrza Witolda Pileckiego, którzy za miłość do Ojczyzny i gotowość do jej obrony zostali przez powojenną komunistyczną władzę skazani na pobyt w więzieniu, tortury, zafałszowany od początku do końca proces sądowy, zakończony obwieszczeniem wyroku śmierci za działalność antypaństwową i sprzeciwianie się władzy. Ich męczeńska śmierć

    • Plakat konkursu z napisem "Warszawska Syrenka"
     • Warszawska Syrenka - etap szkolny

      2 marca odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas I-VI. Wszystkim wielbicielom literatury dziękujemy za uczestnictwo! Podziwiamy odwagę i ambicję. W wyniku eliminacji do kolejnego etapu przeszło 6 uczniów:

      - w kategorii klas I - III pierwsze miejsce zajęła Malwina Swaczyna, drugie Alan Przastek, a trzecie Michalina Krupa.

     • Spotkanie z prof. dr hab. Mariuszem Jędrzejko

      Ostatnio w naszej szkole gościł prof. Mariusz Jędrzejko. Przeprowadził dla rodziców i nauczycieli szkolenie, które dotyczyło trudności emocjonalnych, zaburzeń lękowych, uzależnień behawioralnych dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Niekonwencjonalny sposób przeprowadzenia szkolenia spotkał się z entuzjastyczną reakcją odbiorców. Optymizm, momentami humorystyczny wydźwięk, a przede wszystkim konkretny i prosty przekaz sprawił, że rodzice i pedagodzy po wyjściu ze spotkania nie mieli wątpliwości co do swojej roli w wychowywaniu dzieci. Stawianie granic, trzymanie się zasad, konsekwencja i „wspólny front” rodziców jest kluczem do wychowawczego sukcesu. Niby takie oczywiste, a okazuje się, że trudne do wcielenia w życie. Uważamy, że taka forma szkoleniowa przynosi najlepsze efekty. Bardzo dziękujemy za przeprowadzone szkolenie!

     • Lekcja języka angielskiego: "Mr Wolf goes to London"

      W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie kl.4-6 uczestniczyli w nietypowej lekcji języka angielskiego. Korzystając z nowoczesnych technologii informacyjnych przenieśliśmy się do teatru i obejrzeliśmy anglojęzycznych przedstawienie pod tytułem "Mr Wolf goes to London". Uczniowie mieli możliwość zetknąć się z żywym językiem oraz wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności językowe, wykonując zadania dołączone do spektaklu. Dziękujemy Dyrekcji za sfinansowanie tej inicjatywy i dbanie o rozwój naszych uczniów.

    • Bal karnawałowy
     • Bal karnawałowy

      Dynamiczna muzyka, świetna zabawa, rytmiczny taniec, integrująca atmosfera - takimi słowami można podsumować bal karnawałowy, który odbył się 8 lutego w SP3. Młodzież pokazała, co to znaczy bawić się na maksa, w dobrym tego słowa znaczeniu!

     • Spotkanie z prelegentem Instytutu Myśli Schumana

      07.02.2023 r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań Jolanty Kibiłko oraz Małgorzaty Świderskiej uczestniczyła w spotkaniu z p. Krzysztofem Janowskim, związanym z Instytutem Myśli Schumana, w którym prowadzi on projekt budowania dobrego wizerunku Polski w Europie i na świecie. Temat spotkania brzmiał: Europa Schumana - dlaczego warto odkrywać wartości w życiu? Postać Roberta Schumana - wybitnego francuskiego polityka, męża stanu, dwukrotnego premiera Francji oraz ojca założyciela Wspólnoty Narodów Europy, która ostatecznie przerodziła się w Unię Europejską – stała się doskonałą inspiracją dla młodzieży, by w przyszłości mogła z chęcią i odwagą podejmować działalność zawodową w oparciu o dobre wartości, jak np. życzliwość, uczciwość, odpowiedzialność czy skłonność do pomocy bliźnim. Przekazane pokoleniom, nauczone i stosowane wartości tworzą bowiem nasz charakter. To od niego zależy,

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 25.06.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1360251