• Rekrutacja do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej na rok szkolny 2024/2025 odbywa się w oparciu o Zarządzenie Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka:
   • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
   • Bezpiecznych ferii
     • Narodowe Święto Niepodległości w SP3

      9 XI 2022 r. w szkolnej sali gimnastycznej odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowana została przez uczniów klas: 6b, 8c, 8d wspomaganych przez 4c, 5b i 8a wraz z ich opiekunami: p. Małgorzatą Kuczyńską, p. Grażyną Zalewską i p. Arkadiuszem Parzychem oraz opiekunką chóru szkolnego p. Agnieszką Jakubiak. Apel był przekrojem dziejów Polski z uwzględnieniem roli powstań narodowych i zrywu niepodległościowego marszałka Józefa Piłsudskiego. Nie zabrakło odniesień do współczesności, czego wyrazem stała się scenka dotycząca tolerancji i patriotyzmie. Porywające pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru dopełniły całości.

     • Wyniki konkursu "Najpiękniejszy Różaniec"

      Październik to miesiąc modlitw z różańcem, dlatego już we wrześniu został ogłoszony w naszej szkole konkurs na własnoręczne wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV - VI, a jego celem rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej, budzenie aktywności twórczej oraz rozwój wyobraźni i pomysłowości dzieci. Wpłynęło wiele wyjątkowych i niepowtarzalnych dzieł, gdyż uczniowie wykonali różańce różnymi technikami i z zaskakujących materiałów: muszelek, makaronu, ziaren fasoli, jarzębiny, żołędzi, owoców dzikiej róży, masy solnej, papieru, sznureczków oraz najprzeróżniejszych koralików. Za zaangażowanie dziękują organizatorki konkursu: p. Jolanta Wardaszka i p. Jolanta Kibiłko.

     • Dzień Edukacji Narodowej w SP3

      Dzień Edukacji Narodowej świętowano w SP3 13 października. Uroczystość rozpoczęła część oficjalna, na którą składały się: przemówienie Pani Dyrektor, przemowa Przewodniczącej Rady Rodziców oraz przyznanie nagród nauczycielom. Następnie można było się zrelaksować, oglądając show w wykonaniu uczniow z klas młodszych i starszych. Młodzi artyści zaprezentowali spectrum swoich umiejętności od konferansjerskich, recytatorskich, aktorskich po wokalne i taneczne. Akademia została zwieńczona piosenką "Mniej znaczy więcej" w wykonaniu nauczycielek.

     • W Centrum Kształcenia Rolniczego

      11 października uczniowie klas 8 gościli w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. Szkoła bardzo nam się podobała. Mogliśmy skosztować pysznych rogalików. Zobaczyliśmy świetnie wyposażone: warsztaty, pracownię do nauki języków obcych, palmiarnię, pracownię, w której kształcą się przyszli kucharze i architekci krajobrazu. Mogliśmy przejechać się traktorem oraz spróbować sił, prowadząc kombajn przy użyciu symulatora. Dziękujemy za zaproszenie!

     • IV edycja akcji #"SprzątamyDlaPolski"

      W dniu 4 października 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej uczestniczyli w ogólnopolskim wydarzeniu - IV edycji #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie klasy integracyjnej z zapałem i uśmiechem na twarzach porządkowali tereny rekreacyjne oraz wspólnie spędzali czas, ucząc się przy tym, czym jest dbałość o środowisko naturalne.

     • Zebranie z rodzicami 21.09.2022

      Przydział sal na wywiadówkę:

      • klasy I – IV g. 17:00 sala:

      I A i– 14

      I B – 15

      I C – 18

      II A – 16

      II B – 22

      II C – 25

      III A – 29

      III B – 27

      III C – 17

      IV A – 30

      IV B – 33

      IV C – 26

      IV D - 21

      • klasy V – VIII g.18:00 sala:

      V A - 22

      V B – 36

      V C – 25

      VI A – 27

      VI B – 30

      VI C – 38

     • Wycieczka 8b

      12 września klasa 8b wraz z wychowawczyniami p. Ewą Puścian i p. Olgą Lotkowską udały się na wycieczkę do Wyszkowa i Dębinek. Rewia Dziecięca SYLABA zaprezentowała spektakl "Aquarela". Morska sceneria i piękna muzyka połączone z różnymi gatunkami tanecznymi przeniosły w baśniowy, wodny świat. Następnie przejechaliśmy do Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach położonego nieopodal Wyszkowa. Do pałacu wjechaliśmy aleją wzbogaconą plenerową wystawą z przedstawicielami polskiego romantyzmu. Wnętrze budynku zostało częściowo przystosowane do zwiedzania i prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniów czekała lekcja muzealna w terenie, która wywyołała dużo emocji. W drodze do Ostrowi na chwilę przystanęliśmy na zobaczenie wrzosowisk w Mostówce. Okazało się, że niedaleko od naszego miasta można również znaleźć turystyczne perełki.

     • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w SP3

      Uroczyste wprowadzenie Pocztu Sztandarowego Szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego rozpoczęły nowy rok szkolny w SP3. Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Mariańska szczególne powitanie skierowała do pierwszoklasistów, którzy weszli w szeregi społeczności szkolnej. Nowe doświadczenia czekają też na czwartoklasistów wchodzących na drugi etap edukacyjny. Najbardzej wymagający bieżacy rok szkolny będzie dla uczniów klas ósmych, przed którymi egzamin podsumowujący ich kształcenie w szkole podstawowej. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Kinga Kopańska-Kisielczuk, odwołując się do wakacji, w entuzjastyczny sposób zachęciła uczniów do pracy. Życzenia na nowy rok szkolny złożyła również obecna na uroczystości Dyrektor Wydziału Realizacji Budżetu Pani Wioletta Ogonowska.

     • Wakacje z szachami

      Lato w mieście w pełni. W „Trójce” odbyły się „Wakacje z szachami”, podczas których: graliśmy w szachy skorzystaliśmy z darmowych przekąsek ufundowanych przez MSCDN w Ostrołęce przy współpracy z PZSzach graliśmy w planszówki codziennie bawiliśmy się na świeżym powietrzu uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez instruktora szachowego rozegraliśmy Mini Turniej Szachowy. Każdy otrzymał na pamiątkę dyplom uczestnika oraz upominek. Dziękujemy za zaangażowanie uczniów i rodziców. Zajęcia prowadziła pani Martyna Skwierczyńska z instruktorem szachowym panem Ryszardem Królikowskim, reprezentującym Polski Związek Szachowy.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 25.06.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1360239