• "Książka jest mapą, a czytanie podróżą"

• „Sprawdźmy”, „poszukajmy”, „dowiedzmy się” - to życiowe motto Elmera, słonia  w kratkę, bohatera cyklu opowiadań, którego uczniowie klasy II a  poznali na zajęciach przeprowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej „Książka jest mapą, a czytanie podróżą” z elementami bajkoterapii.

„O tym, że warto pomagać innym”  to hasło przewodnie naszego spotkania, którego głównymi celami było:

✅ uwrażliwienie na potrzeby innych,

✅ uświadomienie konieczności niesienia pomocy,

✅ kształtowanie umiejętności oceny postępowania własnego i kolegów w różnych sytuacjach codziennego życia,

✅ wprowadzanie dzieci w świat literatury.

Uczniowie chętnie zabierali głos, dzielili się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami. Zabawa „zakodowany słonik” zaowocowała barwnymi pamiątkami ze spotkania .

Autorki innowacji: panie Marta Podbielska, Magdalena Podbielkowska i Olga Nienałtowska