Plan Pracy Szkoły 2022/2023
Plan Pracy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka
w Ostrowi Mazowieckiej na rok szkolny 2023/2024- Organizacja roku szkolnego
- Dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych
- Terminy klasyfikacji
- Zebrania z rodzicami
- Przewidywane terminy zebrań rady pedagogicznej
- Kalendarz imprez i uroczystości szkolnych
- Konkursy
- Wycieczki, wyjazdy
1. Organizacja roku szkolnego 2023/2024
1.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
04.09.2023r.
2.
Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno – wychowawczych
05.09.2023r.
3.
Zimowa przerwa świąteczna
23.12.2023r.- 31.12.2023r.
4.
Ferie zimowe
15.01.-26.01.2024r.
5.
Wiosenna przerwa świąteczna
28.03.-02.04.2024r.
6.
Egzamin ósmoklasisty
14.05.-16.05. 2024 r.
7.
Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych
21.06.2024 r.
8.
Ferie letnie
22.06. – 31.08. 2024 r.
2. Dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych
Lp.
Data
Dzień tygodnia
1.
29, 30 kwietnia 2024r.
poniedziałek,
wtorek
2.
2 maja 2024r.
czwartek
3.
14, 15, 16 maja 2024r.
wtorek, środa, czwartek
4.
31 maja 2024 r.
piątek
5.
20 czerwca 2024 r.
czwartek
3. Terminy klasyfikacji
do 12 grudnia 2023r.
Wystawienie przewidywanej oceny niedostatecznej na Librusie za I półrocze roku szkolnego 2023/2024
do 14 grudnia 2023r.
Poinformowanie uczniów, a rodziców w formie pisemnej o zagrożeniach oceną niedostateczną za I półrocze roku szkolnego 2023/2024
do 21 grudnia 2023 r.
Poinformowanie uczniów i ich rodzicom o przewidywanych ocenach śródrocznych w roku szkolnym 2023/2024 na Librusie.
12 stycznia 2024r.
Ostateczny termin wystawiania ocen śródrocznych
30 stycznia 2024r.
Klasyfikacja uczniów za I półrocze rada pedagogiczna
do 15 maja 2024r.
Wystawienie przewidywanej rocznej oceny niedostatecznej na Librusie w roku szkolnego 2023/2024
do 17 maja 2024r.
Przekazanie uczniom i ich rodzicom w formie pisemnej informacji o zagrożeniach roczną oceną niedostateczną
do 4 czerwca 2023r.
Przekazanie informacji uczniom i ich rodzicom o przewidywanych ocenach rocznych w roku szkolnym 2022/2023
10 czerwca 2024r.
Ostateczny termin wystawiania ocen rocznych
17 czerwca 2024r. (poniedziałek)
Klasyfikacja uczniów za rok szkolny 2023/2024
4. Zebrania z rodzicami
13 września 2023 r. (środa )
Zebranie organizacyjne klas I-VIII
15 listopada 2023 r. (środa )
Zebranie śródokresowe
31 stycznia 2024r. ( środa )
Zebranie półroczne
kwiecień 2023 r.
Zebranie śródokresowe
5. Przewidywane terminy zebrań rady pedagogicznej
Przewidywany termin
Tematyka rady pedagogicznej
15 września 2023 r. ( piątek )
Zatwierdzenie planu nadzoru pedagogicznego i planu pracy szkoły.
listopad 2023 r.
Rada szkoleniowa.
Dostosowanie warunków przeprowadzenia egzaminów końcowych.
30 stycznia 2024r. (wtorek )
Klasyfikacja uczniów za I okres
12 luty 2024 r. ( poniedziałek )
Sprawozdanie z realizacji planu nadzoru pedagogicznego w I okresie
marzec 2024 r.
Rada szkoleniowa
początek kwietnia 2024 r.
Przedstawienie propozycji arkusza organizacyjnego na rok 2023/2024
17 czerwca 2024 r.(poniedziałek)
Klasyfikacja uczniów za rok szkolny 2023/2024 oraz zatwierdzenie szkolnego zestawu podręczników i programów na rok szkolny 2024/2025
20 czerwca 2024r. ( czwartek)
Rada podsumowująca rok szkolny 2023/2024
29 sierpnia 2024r. (czwartek)
Sprawozdanie z realizacji planu nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2023/2024
Rada rozpoczynająca rok szkolny 2024/2025
6. Kalendarz imprez i uroczystości szkolnych
Lp.
Nazwa uroczystości
Termin
Odpowiedzialni
Współodpowiedzialni
1.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
4 września
Dyrektor szkoły
Rada Rodziców
Wychowawcy klas
M. Skwierczyńska- konferansjer
Opiekunowie sztandaru
2.
Rocznica wybuchu II wojny światowej i powstania warszawskiego.
- tematyka godz. wychowawczych,
- wycieczki do miejsc pamięci narodowej na terenie miasta,
- udział uczniów w uroczystościach na terenie miasta
wrzesień
Wychowawcy klas
Samorządy klasowe
3.
Imprezy integracyjne
wrzesień - czerwiec
Wychowawcy klas
Samorządy klasowe
4.
Europejski Dzień Języków Obcych
29 września
Nauczyciele Języków Obcych
5.
Dzień Edukacji Narodowej
17 października
J. Kołodziej,
M. Swaczyna
D. Pawłowska - prowadząca
S. Suchta
A. Jakubiak
Rada pedagogiczna
6.
Ślubowanie klas pierwszych
październik
Dyrektor szkoły
Wychowawcy klas pierwszych
D. Pawłowska - prowadząca
Rada rodziców
Opiekunowie sztandaru
7.
Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę:
- uroczysty apel
- udział uczniów w uroczystościach organizowanych na terenie miasta
10 listopada
D. Lipka, D. Święcicki
A. Jakubiak
Wychowawcy klas
Opiekunowie sztandaru
8.
Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia
21 grudnia
J. Nowosadko
J. Wardaszka
J. Kibiłko
M. Kuczyńska
M. Wiśniewska
A. Jakubiak
S. Suchta
A. Kempisty (kiermasz)
Wychowawcy klas
Samorządy klasowe
9.
Choinka szkolna
styczeń
Opiekunowie SU
Wychowawcy klas
Samorząd Uczniowski
Rada rodziców
10.
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
28 luty
B. Krysińska
A. Parzych – konkurs
A. Jakubiak
Wychowawcy klas
11.
Dzień Wiosny.
Prezentacja talentów artystycznych uczniów
21 marca
Opiekunowie SU
Wychowawcy klas
Samorządy klasowe
12.
Rocznica śmierci Jana Pawła II
Obchody
02.04.2023
4 kwietnia
J. Wardaszka
J. Kibiłko
s. Nowosadko
M. Jancewicz
Wychowawcy klas
13.
Apel poświęcony ofiarom Katynia
12 kwietnia
M. Kruk
M. Świderska
B. Magrzyk
Wychowawcy klas
14.
Uroczystość ekologiczna z okazji Dnia Ziemi
22 kwietnia
- Andryszczyk
M. Podbielska
O. Lotkowska
M. Podbielkowska
Samorządy klasowe
15.
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- uroczysty apel
- udział uczniów w uroczystościach organizowanych na terenie miasta
7 maja
E. Puścian
I. Cieśluk
M. Parafinska
A. Jakubiak
Wychowawcy klas
Opiekunowie sztandaru
16.
Dzień Patrona
28 maja
G. Zalewska
W. Kubicka
M. Staniszewska
E. Stempczyńska
A. Jakubiak
Wychowawcy klas
Opiekunowie sztandaru
17.
Dzień Dziecka i
Dzień Kultury Fizycznej
3 czerwca
Wychowawcy klas
Rada rodziców
Nauczyciele w-f
18.
Bezpieczna Szkoła
18 czerwca
- Pakieła
- Kempisty
W. Kuczyński
Wychowawcy klas
VII i VIII
19.
Uroczyste zakończenie klas VIII
20 czerwca
M. Podbielska
O. Lotkowska
M. Podbielkowska
A. Jakubiak
Samorządy klasowe
20.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
21 czerwca
Dyrektor szkoły
Rada rodziców
Wychowawca klas VIII
Jakubiak A.
Opiekunowie sztandaru
7. Wycieczki, wyjazdy
Przewidywany termin
Rodzaj
Klasy IV- VIII
maj/czerwiec
Wycieczka do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince (klasy VI)