• Robotyka

• Używanie drukarek 3D może być bardzo interesującym i edukacyjnym doświadczeniem dla uczniów. Pozwala to na praktyczne zastosowanie wiedzy z zakresu projektowania 3D, programowania oraz technologii produkcji.

LEGO Mindstorms EV3 to popularny zestaw robotyczny, który może być wykorzystywany do nauki programowania i robotyki. Zestaw EV3 zawiera różnorodne elementy, w tym klocki LEGO, silniki, czujniki, oraz inteligentny moduł EV3, który pełni rolę mózgu robota.

Photon Robot może być programowany za pomocą różnych narzędzi, w tym aplikacji na smartfony lub tablety. Użytkownicy mogą tworzyć sekwencje instrukcji (takie jak ruchy, dźwięki i światła), które robot następnie wykonuje. Programowanie odbywa się najczęściej w sposób graficzny, co sprawia, że jest to łatwe do zrozumienia dla każdego.

Scottie Go to przykład edukacyjnego narzędzia do nauki programowania. Jest to gra, która integruje elementy fizyczne (plansze i karty) z interaktywną aplikacją komputerową, co sprawia, że nauka programowania staje się interaktywna i zabawna dla uczniów.