Miasto zapewni transport na szczepienia seniorom 80+ Od dziś seniorzy, którzy skończyli 80 lat mogą rejestrować się na sczepienia przeciw COVID-19. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Instrukcja rejestracji dostępna jest na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.Miasto Ostrów Mazowiecka zapewni i skoordynuje transport osobom mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień. W celu uzyskania informacji na temat transportu i szczepień przeciw COVID-19 mieszańcy miasta mogą skorzystać z gminnej infolinii dla obywateli, czynnej w godzinach 8:00-16:00 pod nr tel. 575 601 701. Placówki wykonujące szczepienia w Ostrowi Mazowieckiej: Powiatowa Przychodnia Zdrowia, ul. Okrzei 8, tel. 29 746 20 17 oraz SERDUCHO, Punkt szczepień, ul. Piłata 20A, tel. 29 766 61 73
Informacja nt. szczepień seniorów
Życzenia na Boże Narodzenie
Upominki mikołajkowe dla Domu Dziecka w Zambrowie
Z inicjatywy uczniów klasy VIII a, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Martyny Swaczyny, ostrowska „trójka” zaangażowała się w zbiórkę prezentów mikołajkowych dla wychowanków Domu Dziecka w Zambrowie. Do akcji młodzieży szkolnej dołączyły się klasy IVb , Va , VIa, VIb, VIIc, VIId, i VIIIb wraz z rodzicami, wychowawcami i nauczycielami. Przygotowano 51 prezentów dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 20 lat, w których znalazły się słodycze, zabawki, maskotki oraz kosmetyki. Pani Martyna Swaczyna wszystkie prezenty przekazała na ręce dyrektora placówki wychowawczej.
Nikola w etapie wojewódzkim
Trójka jest dumna ze swojej uczennicy! Nikola Samsel z VIIc (uczennica pani Bożeny Krysińskiej) zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego! Gratulujemy odniesionego sukcesu i trzymamy kciuki za Nikolę w etapie wojewódzkim!
Andrzejki
Z okazji zbliżających się andrzejek, chcieliśmy przypomnieć wieczór wróżb i zabaw. Oto krótka prezentacja wykonana przez uczniów klasy 5 a pod kierownictwem Pani Marty Podbielskiej. Niech te wspomnienia z ubiegłych lat, wprawią Uczniów i Nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 w dobry nastrój, a serce wypełni radość . Owocnego świętowania!
Udział w akcji "Szkoła do hymnu"
W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji Szkoła do hymnu. O godzinie 11:11 używając Platformy Teams odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Do akcji włączyła się cała społeczności szkolna. Kształtujemy szacunek dla historii minionych pokoleń. Uświadamiamy małym Polakom jak ważna jest rola wartości w życiu narodu.
Święto Niepodległości
„Pamiętajmy, że miłość do Ojczyzny to nie slogan, to dar który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom”. Klasa 8 c wraz z opiekunem Danielem Święcickim i Justyną Kołodziej przygotowali słuchowisko na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Prosimy o odsłuchanie:
Słuchowisko
O kształceniu dualnym na doradztwie zawodowym
10 listopada na doradztwie zawodowym odbyło się spotkanie dotyczące tworzenia KLASY DUALNEJ w Ostrowi Mazowieckiej. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest kształcenie dualne. Poznali także przedstawicieli takich firm jak: Apla i Schneider. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą trzech potrzebnych na rynku pracy zawodów tj.: operator obrabiarek skrawających, mechatronik i ślusarz. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu.
Ulotka o dualnej klasie branżowej
Lekcja biblioteczna
"Czytanie jest podróżą , a książka mapą” czyli reaktywacja innowacji pedagogicznej, która ukierunkowana jest na:
-nabywanie kompetencji w zakresie edukacji polonistycznej
-oddziaływania terapeutyczne poprzez wspólną naukę i zabawę uczniów pełnosprawnych i niepełnosprawnych
-szeroko rozumianą integrację środowiska szkolnego
Tym razem skorzystaliśmy z zaproszenia Pani Ewy Stempczyńskiej i w ramach Narodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przeprowadziliśmy lekcję biblioteczną mającą na celu popularyzowanie czytelnictwa odkrywanie czytelniczych gustów naszych podopiecznych oraz uświadamianie korzyści płynących z odwiedzania biblioteki.
Uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą na temat pozytywnych skutków "zaprzyjaźniania się z książkami" , znajomością baśń i bajek oraz zasad właściwego zachowywania się w bibliotece
Spotkanie zakończyliśmy słuchowiskiem w warunkach sprzyjających wyciszeniu.
Koordynatorki innowacji: Marta Podbielska, Magdalena Podbielkowska, Olga Nienałtowska. Współorganizatorka lekcji bibliotecznej: Ewa Stempczyńska.
Przypominamy, że z okazji Narodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych został ogłoszony konkurs. Prace można przesyłać drogą internetową do końca listopada (w formacie jpg., doc., inne) na adres mailowy
olga.kowalewska93@gmail.com
PS Zasady konkursu
KRYTERIA DLA KLAS I-III:
-plakat na formacie A3 przedstawiający bibliotekę „moich marzeń” lub z motywem książki, ulubionego bohatera literackiego itp. opatrzony hasłem popularyzującym czytelnictwo,
-technika dowolna.
KRYTERIA DLA KLAS IV-VI:
-wiersz o bibliotece (stroficzny lub biały),
- minimum 4 strofy po 4 wersy,
-tytuł.
KRYTERIA DLA KLAS VII-VIII:
-video recenzja, czyli moja ulubiona książka to...
-nagranie krótkiego filmu amatorskiego z elementami recenzji o swojej ulubionej książce, zaciekawienie i zachęcenie do jej przeczytania. Odpowiedzialne za konkurs: Ewa Stempczyńska, Olga Nienałtowska
Innowacja pedagogiczna: "Czytanie jest podróżą, a książka mapą”
Empatia pozwala ludziom odbierać emocje innych tak, jak uszy odbierają dźwięki bez niej jesteś emocjonalnie głuchy", Dan Wells
"Czytanie jest podróżą, a książka mapą" to innowacja pedagogiczna dedykowana uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Kilka słów o innowacji
Uczniowie klas integracyjnych oraz uczniowie z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego to dzieci, które borykają się z różnymi problemami np. edukacyjnymi, emocjonalnymi. Aby mogły utworzyć zgrany zespół klasowy oraz szkolny muszą lepiej się poznać, wzajemnie sobie zaufać, co poprawi jakość ich pracy, relacje między sobą i wychowawcami. Dlatego głównym celem programu jest stworzenie spójnej, zintegrowanej społeczności, której członków będą łączyć silne więzi społeczne. Nauczyciele jako przewodnicy i doradcy uczniów mają za zadanie pomóc im uświadomić sobie wzajemne relacje i problemy oraz podsuwać pomysły ich rozwiązania. Poza tym uczą odpowiedzialności za siebie i grupę, otwierania się na innych, bycia tolerancyjnym, wrażliwym, a nade wszystko integrują dzieci niepełnosprawne i pełnosprawne w naturalnym środowisku rówieśniczym.
Cele innowacji:
Nabywanie kompetencji w zakresie edukacji polonistycznej oraz oddziaływania terapeutyczne poprzez wspólną naukę i zabawę uczniów pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Szeroko rozumiana integracja środowiska szkolnego.
-Wdrażanie do samokształcenia i docierania do informacji.
-Kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem i słuchania.
-Kształcenie umiejętności analizy i interpretacji tekstów.
-Kształcenie umiejętności tworzenia wypowiedzi ustnych i pisemnych.
-Rozwijanie świadomości językowej.
-Stosowanie poznanej terminologii w praktyce.
-Tworzenie różnych form wypowiedzi zgodnie z regułami językowymi, składniowymi, ortograficznymi, interpunkcyjnymi.
-Twórcze rozwiązywanie problemów.
Spotkania mają charakter warsztatowy i angażują uczestników do czynnego brania udziału w zajęciach. Tematyka dotyczyły przede wszystkim empatii, zrozumienia, otwarcia się na innych, roli ucznia w grupie, norm współpracy w zespole klasowym i środowisku szkolnym. Poza tym poruszamy kwestie akceptacji, radzenia sobie z problemami, pokonywania własnych słabości i wiele innych.
Zapraszamy do obejrzenia archiwalnej foto-relacji z zajęć.
Prowadzące innowację: Marta Podbielska, Magdalena Podbielkowska, Olga Nienałtowska
Ślubowanie klas pierwszych
23 października 2020 w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie Klas I - aby zachować wszelkie środki ochrony w dobie pandemii klasy świętowały oddzielnie. W obecności Pani Dyrektor oraz wychowawców uczniowie otrzymali szkolne krawaty, czapki i dyplomy.
PROCEDURA PRACY ZDALNEJ
PROGRAM WYCHOWAWCZO - PROFILAKTYCZNY 2020/2021
Wycieczka I B
Klasa 1B odwiedziła Farmę Dyń, na której uczniowie mieli okazję zobaczyć rzeźby wykonane z dyni oraz spróbować słynnego kremu dyniowego :) Podczas zawodów z dyniami i zabaw nie zabrakło uśmiechu i dobrego humoru :)
p. Martyna Skwierczyńska
Projekt edukacyjny "Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?"
Klasa 1B uczestniczy w projekcie edukacyjnym zorganizowanym przez Uniwersytet Dzieci "Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?". Uczniowie, pod okiem Pani Martyny Skwierczyńskiej i Pani Sylwii Suchty mogą dowiedzieć się jak trenować myślenie, ile pomysłów jest w głowie, jak ludzie przeżywają emocje i wiele innych ciekawych oraz przydatnych umiejętności ułatwiających współpracę w grupie :)
2
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Emocja"
Klasa 6b Szkoły Postawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej pod kierunkiem Jolanty Załęgowskiej i Olgi Lotkowskiej wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Emocja" .
Młodzież naszej szkoły zrealizowała pierwszy z pięciu modułów - "kreatywność".
Zabawa podczas realizacji projektu była wyjątkowa. Uczniowie rozbudzali w sobie ciekawość, pomysłowość, a także uczyli się otwartości w relacjach rówieśniczych. Stworzyliśmy kącik emocji, rozmawialiśmy o emocjach oraz o tym, co jest dla nas ważne.
Podczas zdjęć było bardzo dużo pozytywnych emocji i radości 🙂
Dziękujemy klasa VIB.
9
PROJEKT GRANTOWY "ZDALNA SZKOŁA"
Projekt grantowy pn. zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego, realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.
Miasto Ostrów Mazowiecka w ramach projektu „Zdalna Szkoła” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pozyskało 80 tyś. zł na sprzęt komputerowy dla szkół.
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej otrzymała 11 laptopów, które pomogły uczniom naszej szkoły w uczestniczeniu w zdalnej edukacji.
Dyrekcja, nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie „Trójki” dziękują władzom miasta za przekazany sprzęt.
ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO zaprasza 30.10.2020 r. o godz. 17.00 na spotkanie do SP3
Procedury COVID-19. WAŻNE!
W linku znajdziecie Państwo następujące procedury
Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci ze szkoły. - zał.1
Procedura pobytu i zabawy w sali dydaktycznej i świetlicy szkolnej. - zał.2
Procedura wyjścia grupy uczniów na plac zabaw i boiska szkolne. - zał.3
Procedura pobytu grupy na placu zabaw i boisku szkolnym. - zał.4
Procedura zgłaszania i reagowania na incydenty w grupie oraz stosowanie zabezpieczeń w trakcie wymaganych zabiegów higienicznych. - zał.5
Procedura postępowania w razie stwierdzenia zagrożenia zarażenia wirusem Covid-19.-zał.6
Procedura postępowania w razie stwierdzenia zagrożenia zarażeniem wirusem Covid-19 u pracownika. - zał.7
Procedura komunikacji z rodzicami uczniów Szkoły Posdstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej. -zał.8
Procedura dezynfekcji pomocy dydaktycznych. -zał.9
Procedura postępowania z odpadami dla osób stosujących środki zapobiegawcze w miejscu pracy w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa - zał. 10
Procedura przestrzegania zasad ochrony w pracowni informatycznej, techniki, innych - zał.11
Procedura przestrzegania zasad ochrony w czasie zajęć rewalidacyjnych i specjalistycznych.zał.12
Procedura zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej w trakcie epidemii COVID-19 -zał.13
ZEBRANIA Z RODZICAMI 23.09.2020
Archiwum Aktualności