• Święto Niepodległości Polski

• W bibliotece.

Jak co roku w dniach  22. X – 26.X w naszej bibliotece obchodziliśmy święto biblioteki szkolnej oraz 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie klas I – III oraz sześciolatki z przedszkola miały okazję zapoznać się bliżej z historią naszego kraju. Uczennice klasy III d gimnazjum wraz z panią bibliotekarką Małgorzatą Skwarek przygotowały wstęp na temat Święta Niepodległości. Tydzień biblioteki uroczyście rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta S. Mariańska. Zaproszeni goście: pracownik MBP – pani Justyna Jagiełło – Socha, pani wicedyrektor  Jolanta Swaczyna, pedagog – pani Danuta Malec, logopeda – pani Beata Skwierczyńska, opowiadali o symbolach narodowych, hymnie itp. oraz czytali książki o tematyce patriotycznej.

W czytelni w pięknej scenerii uczniowie z klasy V d pod kierunkiem pani Ewy Puścian wystawili dzieciom inscenizację pt;”Legenda o warszawskim Bazyliszku”.

Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów i nauczycieli mogliśmy najmłodszym uczniom udzielić ważnej lekcji historii.

Pani Małgorzata Skwarek.