• Wycieczka do Wrocławia

• 25 i 26 kwietnia 2022 r. w ramach projektu "Poznaj Polskę" odbyła się wycieczka do Wrocławia. Wzięli w niej udział uczniowie SP3 z klas: 5b, 6a, 7b, 7c, 7d. Pierwszego dnia zwiedziliśmy zespół historycznego centrum, Ostrów Tumski oraz Panoramę Racławicką. Natomiast drugi dzień rozpoczęliśmy od podziwiania dzieł w Muzeum Narodowym. Kolejnym punktem była wizyta w Afrykarium mieszczącym się we wrocławskim zoo. Następnie przejechaliśmy do Hydropolis - interaktywnego  muzeum wody, w którym odbyła się lekcja łącząca wiedzę z chemi, biologii, fizyki i geografii.

• Informacja o wynikach rekrutacji do klasy I na rok szkolny 2022/2023

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej informuje, że w wyniku przeprowadzonej rekrutacji do klasy I wszyscy kandydaci zostali przyjęci. Jednocześnie bardzo proszę o złożenie do 10.05.2022 r. w sekretariacie szkoły potwierdzenia przez rodzica/opiekuna kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

W załączeniu wzór oświadczenia.

Potwierdzenie woli

• Jarmark Wielkanocny przed Starą Elektrownią

• 10 kwietnia 2022 r. w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się plenerowo na placu przed Starą Elektrownią w Ostrów Mazowieckiej (ul. 11 listopada 7). Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia stoisk zaproszonych wystawców oraz skorzystania z kącika dla dzieci, gdzie pracownicy MDK będą w kreatywny sposób wykonywać pracę plastyczne wraz z dziećmi oraz m.in. malować im twarze. Nie obędzie się również bez stoiska ze wsparcie dla naszych sąsiadów z Ukrainy, na którym będziemy sprzedawać za symboliczne kwoty książki przyniesione do MDK-u przez życzliwych ludzi. Dzień też również przypada na Niedzielę Palmową, dlatego również z tego powodu zachęcamy do odwiedzin w celu zakupienia wielkanocnej palemki oraz ostatnich przed świątecznych zakupów. Na targowisku będzie można nabyć:

- sery

- wędliny

- ciasta i pieczywo

- oleje

- wyroby pasieczne m.in. miody

- dekoracje świąteczne

- wyroby z drewna

- zjeść gofry, frytki napić się gorącej czekolady

- oraz zakupić różnego rodzaju rękodzieła…

Zachęcamy wszystkich do rezygnacji w tym dniu z aut i wybrania się do nas spacerkiem.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: mdkostrowmaz.pl

• Wycieczka 6a i 7b do Warszawy

• 5 kwietnia klasy 6a i 7b wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy Zamek Królewski i odbyliśmy lekcję muzealną "Wizyta u Króla". Następnie przeszliśmy "Szlakiem baśni i legend Warszawy". Kolejnym punktem były  zajęcia na trampolinach w HANGAR 646.

• Stelaż ze zdjęciami i informacjami o Janie Pawle II
          • Apel o św. Janie Pawle II

• 4 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony osobie św. Jana Pawła II, Papieża Polaka, który odszedł do Domu Ojca 17 lat temu. Celem montażu słowno - muzycznego było ukazanie dzieciom wspaniałej postaci Jana Pawła II, która jest dla nas wzorem umiłowania Boga, nauki i Ojczyzny. Mogliśmy usłyszeć, jakie cechy człowieka świadczą o wypełnieniu jego życiowej misji, dążenia do świętości. Możemy naśladować Papieża i uczyć się od Niego wielu wspaniałych postaw: modlitwy, służby, miłości i miłosierdzia, troski o dzieci, młodzież i o rodziny, wypełniania sumiennie swoich obowiązków, ale też uśmiechu, radości i poczucia humoru. W czasie akademii panowała poważna atmosfera. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem oglądali prezentację o życiu Jana Pawła II, uważnie wsłuchiwali się w dialogi i odgrywane scenki oraz słuchali piosenek.  Na zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy znaną i lubianą przez Papieża pieśń pt. "Barka". Apelowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów,  zatytułowana „Jan Paweł II w oczach dzieci”. Zgromadzeni na sali mogli również obejrzeć ekspozycję książek, poświęconych sylwetce świętego. W przygotowaniu tego wydarzenia oprócz wspomnianych wychowanków były zaangażowani nauczyciele: p. Jolanta Wardaszka, p. Małgorzata Świderska, p. Jolanta Kibiłko, p. Mirosława Oniszk oraz p. Artur Zadroga.
            Po występie odbyło się oficjalne rozdanie nagród i dyplomów za udział w konkursie języka angielskiego "Orzeł Języka Angielskiego" oraz "IX Szkolnym Konkursie Wiedzy o Witoldzie Pileckim". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

J. Kibiłko, M. Świderska

• Wywiadówka

• W dniu 06.04.2022 odbędą się spotkania z rodzicami w godzinach:

- klasy I-IV g. 17.00

- klasy V-VIII g. 18.00  w następujących salach:

I A – 16

I B – 15